Şevket Çoruh’tan flaş Akpınar çıkışı

Kadıköy Tiyatroları Platformu tarafından yayınlanan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’a destek açıklamasını paylaşan oyuncu Şevket Çoruh, “Korkmuyoruz, susmuyoruz, biat etmiyoruz!” dedi.

Halk TV’de yayınlan bir programdaki açıklamaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kızdıran ve haklarında jet hızıyla darbe ve ölüm tehdidi suçlamasıyla soruşturma açılan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’e halkın birçok kesiminden destek sesleri yükselmeye devam ediyor.

Duayen sanatçılara bir destek de oyuncu Şevket Çoruh’tan geldi. Çoruh, Kadıköy Tiyatroları Platformu’nun destek açıklamasını paylaştı.

Kadıköy Tiyatroları Platformu’nun “Aynı gemide değiliz ve korkmuyoruz!” başlıklı açıklamasında, “İktidarın başı tarafından hedef gösterilmelerine yol açan şey düşüncelerini ifade etmeleri. Övmek serbest, yermek suç” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada bu uygulamanın nedeninin sanatçılara korku salmak olduğuna vurgu yapılarak, “Korkmuyoruz, susmuyoruz, biat etmiyoruz!” denildi.

Şevket Çoruh geçtiğimiz haftalarda Kartal’da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde bir tiyatro oyunu sergilemişti. Çoruh’un oyunu Kartallılar’dan büyük beğeni toplamıştı.