Erdoğan’dan İmamoğlu ile sohbetiyle gündeme gelen kadına telefon

- Yorumlar

İstanbul Sultanbeyli’de CHP’nin belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu ile arasında geçen diyaloğun ardından ünlenen kadın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından arandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’a geldiğinde Ekrem İmamoğlu ile yaşadığı polemikten dolayı Mehruze isimli kadına kendisini ziyaret edeceğini söyleyerek, “Sen Türkiye’yi ağlattın” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Bu memlekette bugüne kadar dikili bir ağaçları yok ki’ demesi üzerine Mehruze isimli kadın CHP’yi kötülemeye başlayarak, “Ben 17 yaşında Fikirtepe’ye o zamandan bu yana CHP’nin ne olduğunu bilirim. Yağ kuyruklarında, tüp kuyruklarında battaniyeyle yattık. Hastaneler pislikti, o Fikirtepe pislikti, Haliç’ten geçemiyorduk. Bunu görmeyen kördür, sağırdır. Senin adına kurban olayım. Sen televizyonlara yakışıyorsun. Sen dünyayı ağlattın, sadece bizi değil. Sizin sayenizde gavurlar el pençe duruyorlar Osmanlı geldi diyorlar” diye konuştu.

Mehruye isimli kadın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Topal Dursun’un oğlu Binali Yıldırım’ın köyündenim’ dediği sırada neşeli dakikalar yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İstanbul’a geldiğimde seni ziyaret edeceğim” dediği zaman mutlu olan Mehruze isimli kadın, “İnşallah gel misafir edeceğim. Bana şu sesini duymam yetti. Allah başımızdan eksik etmesin. Türkiye’yi cennet ettin, bunu görmeyen kör sağırdır. Rabbim Kur’an’dan ayırmasın. Gelin evimde sizi görmek istiyorum” şeklinde konuştu.

x