Kaftancıoğlu: İBB’nin saldırıları devam ederse önlemlerimizi alacağız

CHP’nin afişlerinin İBB tarafından kesildiğini söyleyen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Bu tarihten itibaren İBB tarafından partimize yönelik saldırıların devam etmesi halinde CHP örgütü olarak biz de kendi önlemlerimizi alacağımızın bilinmesini isteriz” dedi.

Kaftancıoğlu, adaylarının afiş ve bayraklarının İBB tarafından kesildiğini belirterek konuyla ilgili açıklama yaptı. Kaftancıoğlu açıklamasında, “Özellikle son günlerde İstanbul’un birçok ilçesinde İBB’ye ait araçlarla adaylarımızın afiş ve bayrakları kesiliyor; sistematik bir baskı ve sindirme politikası yürütülüyor” ifadelerini kullandı.

Kaftancıoğlu’nun açıklamasından:

“Muhalefet partilerinin adaylarına ait seçim afişlerinin kesilmesi yönünde kamu gücünü de kullanarak talimat verenleri son kez uyarmak istiyoruz: Seçim kampanyaları demokratik, adil ve eşit bir ortamda barış içerisinde gerçekleştirilmelidir. Partimize yönelik yapılan bu çirkin saldırıları şiddetle kınıyor; sorumluların hesap vermesini istiyoruz. İBB’nin işçilerini de araçlarını da kendi emir eriniz olarak görmekten, kullanmaktan vazgeçin. 24 gün sonra tıpış tıpış ayrılmak zorunda kalacağınız o koltukları bu mafyavari yöntemlerle koruyamazsınız, koruyamayacaksınız. Bu tarihten itibaren İstanbul’da İBB tarafından partimize yönelik saldırıların devam etmesi halinde CHP örgütü olarak biz de kendi önlemlerimizi alacağımızın bilinmesini isteriz”