Erdoğan: Seçim sonrası bunun faturasını size ağır keseceğim

- Yorumlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yenikapı’da düzenlenen İstanbul Mitingi’nde konuştu. Finans sektörüne sert çıkan Erdoğan, “Seçim sonrası bunun faturasını size ağır keseceğim” dedi.

Erdoğan dövizde son günlerde yaşanan dalgalanma ile ilgili finans sektörüne uyarılarda bulunarak, “Kalkıp da piyasadan dövizleri toplayıp ‘döviz yükselecek’ gibi provokatif eylemlerin içine giriyorsanız bunun bedelini çok ağır ödeyeceksiniz. Hepinizin kimliğini biliyoruz. Seçim sonrası bunun faturasını size ağır keseceğim” dedi.

Erdoğan: Seçim sonrası faturasını size keseceğim

Erdoğan, “Dövizi Türkiye’deki iş birlikçileri ile beraber tırmandırmaya çalışıyorlar. Ey finans sektörü içinde olanlar. Kalkıp da piyasadan dövizleri toplayıp ‘döviz yükselecek’ gibi provokatif eylemlerin içine giriyorsanız bunun bedelini çok ağır ödeyeceksiniz. Seçimin arifesinde bu tür eylemlerin içine girenlere sesleniyorum. Hepinizin kimliğini biliyoruz. Seçim sonrası bunun faturasını size ağır keseceğim. Bu faturayı da bunlara ödeteceğiz. Bütün çalışmalar hazine ve maliye bakanlığımız tarafından yürütülüyor. Faturayı ödeyecekler.” ifadelerini kullandı.

x