Akit’in deyimiyle AK Partili belediyelerin “Haç Heykelleri”

- Yorumlar

Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinde AK Partili belediyelerin diktiği, Akit’in deyimiyle ‘haç heykelleri’ Akit tarafından haber dahi yapılmıyor. AK Partili belediyelerin diktiği bu yapıları görmezden gelen Akit, bunlarla hiç alakası olmayan ve haça benzemeyen CHP’li Kartal Belediyesi’nin diktiği hizmet direğinin kurulurken çekilmiş bir fotoğrafını kullanarak provokasyon yaratıyor, vatandaşları CHP’lilere karşı kışkırtıyor.

Dönemin AK Partili Bolu Belediyesi, Alpagut Bey Mahallesi

bolu

AK Partili Ankara Gölbaşı Belediyesi, Anayasa Mahallesi

ank

Ne olmuştu?

İstanbul Kartal’ın Petroliş Mahallesi’nde yer alan Kartallı Kazım Meydanı’nda yer alan bir hizmet direğinin fotoğrafını paylaşarak, provokatif haberler yapan Akit’in “CHP’li belediye haç heykeli dikti” şeklinde yaptığı haber gerçek dışı çıktı.

Akit’in “haç heykeli” olarak lanse ettiği hizmet direğinde yer alan tabelanın, gerçekte direğin en tepesinde olduğu ortaya çıktı. Direğin kurulduğu sırada çekilmiş anlık fotoğrafını alarak provokasyon amaçlı haberler yapan Akit’in haberi elinde patladı. Akit’in paylaştığı fotoğrafın, direğin kurulduğu sırada çekilmiş anlık bir fotoğrafı olduğu ve tabelanın o sırada vinçle direğin en tepesine çekildiği ortaya çıktı.

Akit’in haberi:

hac

Hizmet direğinin tamamlanmış hali:

heykelin son hali

x