Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Çubuk’ta kol kola girdiklerin sana saldırdı, başkası saldırmadı

- Yorumlar

Partisinin Kızılcahamam’da gerçekleştirilen 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın kapanış oturumunda konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyla ilgili, “Çubuk’ta kol kola girdiklerin sana saldırdı, başkası saldırmadı” dedi.

“CHP yönetimi başkadır, CHP’ye oy veren vatandaşlarımız başkadır. Bunu birbirinden ayıralım” ifadelerini kullanan Erdoğan, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Çubuk’ta katıldığı asker cenazesinde yapılan saldırıya da değindi.

KILIÇDAROĞLU’NA: ÇUBUK’TA KOL KOLA GİRDİKLERİN SANA SALDIRDI

– Birileri ısrarla 2023 hedeflerimizi bir hayal, bir serap gibi göstermeye çalışıyor. Halbuki biz hep birlikte bu hedeflere inanıp çalışırsak 2023’te çok daha ötesine geçmemiz mümkündür.

– Türkiye’de özellikle yerli ve milli olan her şeye yönelik linç kampanyası söz konusu olduğunda kimse CHP’nin eline su dökemez.

– (CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı) Biz saldırıyı açık bir dille kınadık. Biz, şehit yakınlarının ve koskoca bir ilçe halkının taciz edilmesine, tariz edilmesine, terörist ithamına ve hakarete maruz kalmasına karşı çıkıyoruz. Çubuk’ta saldıranlar, kol kola girdiklerin sana saldırdı, başkası saldırmadı.

x