“İsraf olmasın” diyerek makam aracını değiştiren AK Partili Başkan, Erdoğan’la görüştükten sonra istifa etti

- Yorumlar

31 Mart Yerel Seçimlerinde Ankara’nın Pursaklar İlçe Belediye Başkanlığı’na seçilen Ayhan Yılmaz’ın, Yeni Akit’te yer alan habere göre belediyenin mali durumunu gerekçe göstererek istifa ettiği iddia edildi. Yılmaz, önceki gün Volvo S90 makam aracını Skoda SuperB ile değiştirmişti. Değişikliği ise israfı önlemek amacıyla yaptığını belirtmişti. İki araç arasında dağlar kadar fiyat farkı bulunuyor. Yılmaz’ın bu davranışı memnuniyet yaratmıştı.

31 Mart seçimlerinde Ankara Pursaklar Belediye Başkanı seçilen AK Partili Ayhan Yılmaz’ın, belediyenin mali durumunu gerekçe göstererek görevini bıraktığı iddia edildi. Pursaklar Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz’ın “Ben belediyenin bu bütçesiyle vaat ettiğim projeleri hayata geçiremem, vatandaşa mahcup olurum” diyerek istifa ettiği belirtiliyor.

S90’dan SuperB’e geçmişti

Ayhan Yılmaz, önceki gün kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Pursaklar Belediyesi olarak almış olduğumuz tasarruf kararları doğrultusunda makam aracımızı daha ekonomik bir araçla değiştirdik. Eski makam aracını satarak hem bütçemize katkı sağlayacağız hem de israfın önüne geçmiş olacağız.” demişti.

31 Mart yerel seçimlerinde Ankara Pursaklar Belediye Başkanı seçilen Ayhan Yılmaz ani bir kararla görevinden istifa etti. Parti yönetiminin ikna etmeye çalıştığı Yılmaz, telefonlarını kapattı. 2015’te AK Parti’den Ankara milletvekili seçilen Ayhan Yılmaz, 5 aylık kısa süren milletvekilliğinin ardından yeniden aday yapılmamıştı. 31 Mart’ta Pursaklar Belediye Başkan adayı olan Yılmaz, yüzde 72 oy alarak Ankara’da merkez ilçeleri içinde en yüksek oy almıştı.

Ayhan Yılmaz, istifasına ilişkin dilekçesini Ankara il yönetiminde yer alan oğlu Mücahit Yılmaz aracılığıyla Pursaklar kaymakamlığa teslim etti. İstifası duyulunca parti yönetimi Yılmaz’ı ikna etmek için uğraş verdi. Sözcü’de yer alan iddiaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan da Ayhan Yılmaz ile genel merkezde dün gece görüştü. Erdoğan’ın ikna çalışmasına olumsuz cevap verilmesi üzerine parti yöneticilerine ‘ısrarcı olmayın.’ dediği öğrenildi.

x