İmamoğlu’ndan Kartal’a bilişim vadisi, Yıldırım’dan Pendik’e teknoloji merkezi

23 Haziran’da yenilenecek İstanbul seçimleri öncesinde, vaatler konuşulmaya devam ediyor. İBB’nin seçilmiş Başkanı ve 23 Haziran’da Millet İttifakının İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile AK Parti ve MHP blokunun oluşturduğu Cumhur İttifakının İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın vaatleri birbiriyle yarışıyor.

Ekrem İmamoğlu Kartal için Bilişim Vadisi projesini ortaya koyarken, Binali Yıldırım ise Pendik için Teknoloji Merkezi projesini öne sürdü.

Yatırımlardan aslan payı Pendik’e

En büyük teknoparkın, Türkiye’nin ikinci büyük hastanesinin ve üçüncü büyük yat limanının Pendik’te olduğunu belirten Yıldırım, “Pendik’e çok önemli bir projeyi açıklıyorum. Pendik Teknoloji Merkezi, Pendik’te kurulacak” dedi. AK Partili belediyenin yönettiği Pendik ayrıca İDO Deniz İskelesi, Havaist, Yüksek Hızlı Tren ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na sahip. Pendk Belediye Başkanı Ahmet Cin yerel seçimler öncesinde “Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarından aslan payını alıyoruz.” demişti. CHP’li belediyenin yönettiği Kartal’a ise bu yatırımların hiçbiri yapılmadı.

Ekrem İmamoğlu ise Kartal için bir bilişim vadisi projesi vaat ediyor. Kartal Bilişim Vadisi, Kartal için gençlik ve ekonomi açısından önemli bir kazanım olacak.