Cumhur İttifakı’na mensup başkanlar İBB’nin Anıtkabir programına icabet etmedi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bugün Anıtkabir’e ziyaret düzenledi. Ziyaret için İstanbul’un ilçe belediye başkanları ve İBB Meclis Üyeleri davet edildi. CHP’li ilçe belediye başkanları ve meclis üyeleri tam kadro yer alırken, Cumhur İttifakı mensupları davete icabet etmedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ekrem İmamoğlu önderliğinde, Anıtkabir’i ziyaret etti. Başkan İmamoğlu, “İstanbul’a, tüm tarihi brikimi ve maneviyatını koruyarak, milli unsurlarımızdan asla taviz vermeyerek hizmet edeceğime söz veriyorum.” dedi.

İBB’nin Anıtkabir programında, İstanbul’un CHP’li ilçe belediye başkanları ve İBB Meclis Üyeleri yer alırken, AK Partili ve MHP’li belediye başkanları ve meclis üyeleri ise davet edilmelerine rağmen ziyarete icabet etmedi.

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, deftere yazdığı, ”Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk. Bugün manevi huzurunuzda, 1919 yılında başlattığınız Kuvay-i Milliye ruhunun 100. yılında aynı ruhla, 21. yüzyılda, fikri hür vicdanı hür nesiller olarak; akıl ve bilimle cennet vatanımızın en güzel şehri İstanbul’a, tüm tarihi brikimi ve maneviyatını koruyarak, milli unsurlarımızdan asla taviz vermeyerek hizmet edeceğime söz veriyorum. Bu satırların tekrar yazılmasını sağlayan 16 milyon vatansever İstanbullu ile belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimizle birlikte aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyorum. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Ekrem İmamoğlu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı” sözlerini kameralar karşısında sesli olarak okudu.