Kartal’daki kurban pazarı Yunus sahilinde hazırlanıyor

- Yorumlar

Kurban Bayramı için hazırlıklarını sürdüren Kartal Belediyesi, vatandaşların rahat ve temiz bir ortamda kurban kesebilmeleri için 48 bin metrekare büyüklüğünde bir kurban pazarı kuruyor. Kartal Kaymakamlığı ve Kartal Belediyesi’nin 2019 yılı için kurban satış ve kesim alanı olarak belirlediği Yunus sahilindeki eski Eczacıbaşı arazisinde çalışmalar başladı.

48 bin metrekare büyüklüğe sahip alan düzleştirilerek, zeminine asfalt kırığı ve mıcır serildi, arazideki otlar temizlendi. Büyükbaş ve küçükbaş için iki ayrı kesimhanenin inşa edildiği alana, aydınlatma direkleri konularak vatandaşların kurbanlarını rahat ve hijyenik bir ortamda kesmeleri sağlanacak.

48 dönümü aşan büyüklüğe sahip arazi, 230 civarında parsele bölünecek. 11 Ağustos 2019 tarihinde kutlanacak olan Kurban Bayramı’na 1 ay kala çalışmalara başlayan Kartal Belediyesi, vatandaşların kurbanlarını rahat ve sağlıklı bir ortamda satın alıp kesmeleri için çalışmalarını hızlandırdı. Çalışmaların 1 hafta içinde tamamlanması bekleniyor.

kartalda-kurban-pazari

kartalda-kurban-pazari

kartalda-kurban-pazari

kartalda-kurban-pazari

x