Fethi Satıcı’dan şok istifa: PTT’den faksladı

- Yorumlar

Kartal’ın duayen gazetecisi Fethi Satıcı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada güreş camiasını sarsan istifa kararını açıkladı. Satıcı, Türkiye Güreş Federasyonu’ndaki (TGF) Onur Kurulu ve Basın Kurulu görevlerinden istifa ettiğini takipçileriyle paylaştı. Satıcı, istifasını TGF’ye PTT’den faks ile ilettiğini belirtti.

Satıcı istifasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Özellikle yağlı güreş kurul ve kurullarında Saygı, sevgi kalmadığı gibi çıkarın, menfaatin, adam kayırmacılığın, bölgeciliğin, ahbap-çavuş ilişkilerinin ön planda olduğu, disiplinin olmadığı bir kurumda kalmanın, görev yapmanın bir anlamı olmadığı için istifa ettim. Ve TGF’nun bazı kurullarının göstermelik olduğu bir gerçek. Türkiye Güreş Federasyonu iki kurulundan birden istifa eden ben oldum.

Özellikle federasyonun bazı dallarında, icraatlarında hatalar, yanlışlıklar, vurdumduymazlıklar, çöreklenmeler, Yönetim ve hakem hatalarını görmemezlikten gelmek gazeteci kimliğimle uyuşmadı ve bu güne kadar belki düzelir umuduyla bekledim. Düzeleceğine daha çok artış gösterince buna “DUR” demenin zamanının geldiğini, geçtiğini fark ettim. Özellikle 40 güreş Antrenörünün (Rakamı Musa Başkan İnegöl Oylat ta açıkladı) eşofman giymeyen, güreşçi çalıştırmadan her ay maaşlarını tıkır tıkır ödeyen bir kurumun çatısı altında olmanın bir anlamı yok.

Yağlı güreşin selameti için mutlaka ve mutlaka yağlı güreş ayrı bir federasyon olmalı.”

fethi-satici-istifa-

“Eşeğin bile heykeli var, benim yok”

Diğer yandan, Satıcı, önceki gün yine sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kendisine Kartal’da yeterince değer verilmediğini belirterek, “Eşeğin bile heykeli var, benim yok” diye konuştu.

Satıcı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin biri standart, ikisi minyatür üç altın kemer almış, ilk altın kemerli gazetecisiyim. Kartal’da EŞEĞİN HEYKELİ VAR. Benim yarım BÜST BİR SEMBOLİK HEYKELİM BİLE YOK. Başka bir il ve ilçe de olmuş olsaydım HEYKELİMİ DE DİKERLERDİ, cadde,Sokak ve parklar-ada ismim verilirdi. Kartal simge olmuş, Kartal da yetişmiş isimlere nedense dikkate almıyor.”

Bir darbe de Facebook’tan

Gazeteci Fethi Satıcı’ya bir darbe de Facebook’tan geldi. Satıcı’nın Facebook hesabında yaptığı paylaşımlarda başkalarını etiketlemesi engellendi. Engellemeye tepki gösteren Satıcı, “Kendi sayfamda bile yorum yapmam engellendi.” diye tepki gösterdi. Vatandaşlar ise Satıcı’ya destek vererek “Abi sen söyle biz senin yorumunu yazarız” ve “geçmiş olsun” gibi yorumlarla teselli etti.

x