Kartalspor’un Önündeki Büyük Tehlike

- Yorumlar

TFF Kartalspor’a ulusal kulüp lisansı vermedi. TFF’den 10 Mayıs’ta yapılan açıklama ile Ulusal Kulüp Lisansı alan takımlar açıklandı. Süper Lig, 1.Lig ve 2.Lig takımlarının alması gereken lisansı Pendikspor bile alırken Kartalspor alamadı.

TFF Kulüp Lisans Kurulu, kalan kulüplere, eksikliklerinin giderilmesi için Kulüp Lisans ve Mali Fair Play Talimatı’nın 14/1. maddesinde düzenlenen kriter ihlallerine uygulanacak yaptırımların belirlendiği Talimatın Ek.XI tablosu ilgili maddeleri uyarınca 30 gün ek süre verdi.

Kartalspor yönetiminin istifa ettiğini düşünürsek 30 gün süresi olan Kartalspor’un kurultay tarihine kadar yönetimi yeterli özveride bulunup lisansı almaya çalışıp çalışmayacağı soru işaretleri oluşturuyor.

1 ay süresi başlayan Kartalspor’un yönetimi istifa etti ve 1,5 ay sonra 16-23 Haziran’da kurultay yapılacak. Kartalspor’un kulüp lisansı alabilip alamayacağı hakkında soru işaretleri ise devam ediyor. Kartal 24’ün geçen hafta yaptığı habere rağmen kulüpten hiçbir açıklama yapılmaması da taraftarları huzursuz etmeye devam ediyor.

İlgili haber:

Kartalspor’a TFF’den Lisans Şoku

x