Emine Bulut cinayetinde kan donduran detaylar

Kırıkkale’de 18 Ağustos Pazar günü 10 yaşındaki kızının yanında eski kocası Fedai Varan tarafından öldürülen Emine Bulut’un babası ve kardeşi, olayın ayrıntılarını anlattı.

Medyascope’a konuşan baba Ahmet Bulut, kızı ile Fedai Varan’ın yaklaşık 10 yıldır ayrı yaşadıklarını ancak resmi olarak 4 sene önce boşandıklarını söyledi. Kızının evli olduğu dönemde kocasının Emine Bulut’a şiddet uyguladığını, kumar oynadığını, alkolik olduğunu ve uyuşturucu kullandığını ifade etti. Kardeş Kazım Bulut, Emine Bulut’un kızını babasına göstermeme gibi bir çabasının olmadığını, aksine Varan’ın baba olarak kızıyla zaten fazla ilgilenmediğini, haftada bir kez görme hakkı olmasına rağmen 2-3 ayda bir görmek istediğini aktardı.

Kazım Bulut’a göre son bir yıl içinde Fedai Varan, Emine Bulut ile pek çok kez temasa geçti. Bazen şiddetli tartışmalar yaşansa da Emine Bulut olayın büyümesini ve ailesine zarar gelmesini engellemek için bu durumdan yakınlarına bahsetmedi.

Emine Bulut öldürülmeden yarım saat önce karakola gitmiş

Kazım Bulut’un verdiği bilgilere göre olay günü yaşananlar şöyle:

  1. Fedai Varan, kızını görmek istediğini söyledi ve bunun üzerine Emine Bulut kızını da yanına alarak Varan ile görüşmeye gitti.
  2. Bir kafede görüşen Bulut ve Varan arasında bir tartışma çıktı ve Varan, Bulut’u ölümle tehdit etti. Bunun üzerine Emine Bulut karakola giderek şikayette bulundu.
  3. Varan ise Bulut’u karakolun çıkışında takip etti ve onu ve kızını bir dolmuşa binerken gördü.
  4. Varan, Bulut’u kolundan tutup indirmeye çalışırken dolmuş şoförü ve olayı gören birkaç kişi daha araya girmek ve Fedai Varan’ı oradan uzaklaştırmak istedi.
  5. Ancak Emine Bulut yanında kızı da olduğu için olayın büyümesinden endişelendi ve dolmuştan inip eski kocasıyla görüşmek zorunda kaldı.
  6. Devamında Menderes Caddesi’ndeki bir köfte lokantasına geçildi ve çıkan tartışma sonrasında kamuoyuna da yansıyan vahşet anları yaşandı.

Emine Bulut’la değil, Fedai Varan’ın dışarı çıkarmakla ilgilendiler

Cinayetin ardından olanlar da kan dondurdu. Kimileri cep telefonuyla olayı kaydederken, kimileri de katili olay yerinden uzaklaştırmakla ilgilendi.

Medyascope’a konuşan görgü tanığının anlattığına göre olaydan sonra iki kişi Fedai Varan’ı lokantanın dışına çıkarmaya çalıştı. Kardeş Bulut, bu sırada çevredekilerin yaralı olan Emine Bulut’la değil, Fedai Varan’ın dışarı çıkarmakla ilgilendiğini söyledi.

Varan, dışarı çıkarılırken cinayeti işlediği bıçağı düşürdü ve olay yerinden kaçarak arka sokağa gitti. Daha sonra taksiye binerek uzaklaştı.

Kazım Bulut’a göre Emine Bulut, yapılan haberlerin aksine hastaneye kaldırılamadan, lokantada hayatını kaybetti.

Fedai Varan, Baba Ahmet Bulut’u telefonla aradı ve onu “Seni de öldüreceğim, sülalenizi kurutacağım” diyerek tehdit etti.