Google Haritalar’da bisiklet ve transit yol tarifleri birleştirilebilecek

- Yorumlar

Google’ın navigasyon uygulaması, transit yol tariflerini bisiklet ve sürüş paylaşımı ile birleştiren yeni bir özellik başlattığını duyurdu. Google Haritalar kullanıcıları, çeşitli ulaşım modlarını kullanarak A noktasından B noktasına yol tariflerini alabilecek.

Google Haritalar ile rota planlaması çok daha kolaylaştı. Güncelleme gelecek haftalarda Android ve iOS’ta dünya genelinde 30 ülkede yayına girecek.

Haritalar arama kutusuna bir hedef girip Yol Tarifi ve transit kısa yollarına dokunduğunuzda, yol tarifleriyle karıştırılmış sürüş paylaşımı ve bisiklet seçenekleri olan rotaları görüntüleyeceksiniz.

google-maps-transit-bisiklet

Google tarafından yayınlanan bir blog yazısında, “Haritalar, ister araba kullanıyorsanız, yürüyorsanız, bisiklet sürün, ister toplu taşıma yapın, bir yerden bir yere gitmenize yardımcı olmuştur. Ve transit seyahatlerin karmaşık olabileceğini de biliyoruz; çoğu zaman şehirde dolaşmanıza yardımcı olacak çok sayıda ulaşım modu mevcuttur.” denildi. “[Bu sebepten] transit yol tariflerini bisiklet ve sürüş paylaşımı seçenekleriyle eşleştirmeyi kolaylaştırıyoruz, böylece bu ilk ya da son kilometreyi kolayca gezebilirsiniz.”

x