İmamoğlu’ndan Soylu’ya kayyum ve Atatürk portresi yanıtı

- Yorumlar

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kemerburgaz Kent Ormanı’nda incelemelerde bulundu. İmamoğlu ziyaret sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Ekrem İmamoğlu, Soylu’nun “İstanbul ve Ankara için kayyum durumu söz konusu değil. Böyle birşeyin söz konusu olabilmesi için terörle alakası olması lazım” açıklamasına ve “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafını vererek neyi ima etmeye çalışıyorsun? CHP’lilerin vicdanı hiç mi sızlamadı?” sözlerine yanıt verdi.

“Atatürk posteri de hediye ederim, Türk Bayrağı da”

Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

– ‘Devlet adamlığı’ diye bir tanımımız vardır bizim. Devlet adamlığı çok düşünüp, az konuşmayı gerektiren bir pozisyon. Çünkü sizi milyonlarca insan dinliyor, etkileniyor. Hatta dünya dinliyor. Dünya dinleyince ülkemiz adına yorum yapıyor. Dolayısıyla ülke içerisinde söylenen her cümle, bizi ilgilendiriyor. İyi ya da kötü.

– Ben Türkiye Cumhuriyet sınırlarında hangi metrekaresinde kim yaşıyorsa ben ona Atatürk posteri de hediye ederim, Türk Bayrağı da hediye ederim. Milli duygularımı işaret eden her şeyi heyi ederim. Hediye edemeyen utansın. Siyaset mecrası olarak gidip orada farklı dil kullanarak oy isteyenler utansın. Benim öyle bir dilim yok ki ben burada nasıl konuşuyorsam, Diyarbakır’da da aynı konuşuyorum. Çünkü herkes benim vatandaşım. 82 milyon insan benim yurdunu seven vatandaşım.

– Benim milli duygularımı temsil eden unsurları hediye etmeyeceğim de ne hediye edeceğim. Kendilerine de tavsiye ederim. Gittiği yerlerde Atatürk posterini hediye etsinler.

x