‘Kapattı’ dedikleri İSMEK’te yeni eğitim dönemi başladı

- Yorumlar

İstanbul’da vatandaşlara kurs hizmeti veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK), yeni eğitim dönemine bugün (23 Eylül 2019) başladı. İSMEK, 2019-20 eğitim öğretim döneminde 327 branş, 800’e yakın programla 39 ilçede, 300 bin İstanbullu’ya hizmet verecek.

“EĞİTİM ÇALIŞMALARIMIZA HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEĞİZ”

Öte yandan, İSMEK’ten yapılan açıklamada, son zamanlarda ortaya atılan, “İSMEK’ler kapatılıyor” dedikoduları yalanlanarak, “Depreme dayanıklı ve nitelikli İSMEK eğitim merkezlerimizde ki kurslarımızda yeni eğitimler planlamakla birlikte, güvenli olmayan binalarımızda düzenlemelere gidilmektedir. Yaşanabilir ortamlarda İstanbul halkına yönelik eğitim çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Bir takım çevreler tarafından vereceğimiz eğitimler İSMEK öğretmenlerini kullanarak maniple edilmeye çalışılmaktadır. İSMEK eğitim merkezlerimizin kapanma gibi bir durumu bulunmamaktadır” denildi.

ÖĞRETMEN ALIMI YAPILACAK

İSMEK’te 2018 – 2019 eğitim döneminde istihdam edilen kısmi zamanlı öğretmenlerin ihalesi 30 Haziran’da sonra ermişti. Yeni öğretmen ihtiyacı da 20 Eylül’de bitecek olan ‘kesin kayıt’ döneminin ardından belirlenecek. İSMEK’e ihtiyaç olması halinde yeni öğretmen alımları, sınav sonucunda şeffaf bir şekilde yapılacak.

İSMEK’te bu yıl, geçmiş yıllardan farklı olarak güz, bahar ve yaz olmak üzere 3 ana kayıt dönemi uygulanacak.

x