İstanbul’da intihar eden 4 kardeş olayında kahreden detay

İstanbul Fatih’te bir apartman dairesinde yaşayan 2’si kadın 4 kardeş iddiaya göre kapısında ‘Dikkat siyanür var’ yazılı not ile ölü bulunmuştu. Olayın ardından kahreden ayrıntılar ortaya çıktı.

Olay yeri incelemesinin ardından polisin ilk tespitlerine göre 48 yaşındaki Cüneyt Yetişkin, 54 yaşındaki Oya Yetişkin, 60 yaşındaki Kamuran Yetişkin ve 56 yaşındaki Yaşar Yetişkin’in çok sayıda antidepresan içerek toplu intihar ettikleri ortaya çıktı.

Ancak olayda kahreden detay ise, intihar eden 4 kardeşin evine gelen BEDAŞ ekipleri 607.16 liralık elektrik faturasının 2 aydır ödenmediği gerekçesiyle elektrikleri kesmes oldu. Kardeşler hakkında bilgi veren mahalle bakkalı ise bir kardeşin maaşına e-haciz geldiğini veresiye defterini kapatmasını istediğinde kendisine söylediğini söylemesi oldu.

Anne-babalarının ölümünün ardından yüklü miktarda borç kaldığı öğrenilen kardeşlerin bu nedenle bir süredir sıkıntıda oldukları öne sürüldü. Siyanürü Oya Yetişkin’in temin edip, kardeşlerinin içeceklerine koyduktan sonra kendisinin de içip intihar ettiği düşünülüyor.

Diğer yandan, öğretmen olan Kamuran Yetişkin’in son Facebook paylaşımında “Derdini ifade edemeyenlerin derdine derman olanlara hayırlı cumalar” yazdığı görüldü.