Kartal Belediyesi atık teknolojileri sempozyumunda

- Yorumlar

Kartal Belediyesi, İstanbul 4.Atık Teknolojileri Sempozyumu ve Sergisi’nde(IWES) çevre projelerini tanıttı.

Sempozyuma katılanlara çevreci faaliyet ve uygulamaların bilgisinin verildiği tanıtım standında  Kartal Belediyesi’nin çevre projeleri ve atık sergisi yer aldı.

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından iki gün süreli açılan stantta 5 Haziran Dünya Çevre Günü yarışmalarında Kartallı öğrenciler tarafından hazırlan  pil adam ve çevre temalı resimler sergilendi. Fuar süresince standı gezen çevrecilere Kartal Belediyesi’yle protokolü olan  Can Geyran Deniz Kabukları Müzesi, Cevizli Tekel alanı içerisinde bulunan Arkeolojik Kazı Alanı çalışması, 5 litre atık yağa 1 litre temiz yağ projesi, ambalaj atıklarının kaynağında toplandığı proje tanıtımları yapıldı. Stantta ayrıca Kartal Balıkçılar Koyu’ndan çıkarılan Sualtı Atık Sergisi de yer aldı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği üyesi olarak fuara katılan Kartal Belediyesi’nin, fuarda açtığı çevre standını Türkiye Büyük Millet Meclisi Çevre Komisyonu Başkanı Milletvekili Erol Kaya ve komisyon üyeleri de ziyaret etti. Standı gezerek bilgiler alan komisyon üyelerine Kartal Belediyesi tarafından çevre duyarlılığı için tasarlanan karaçam tohumlu ekolojik kalem hediye edildi. Fuarda Türk Dünyası Belediyeler Birliği tarafından kurulan dev ekranda, Kartal Belediyesi’nin proje ve çalışmaları da kısa film olarak katılımcılara sunuldu.

x