Başkan Altınok Öz Diyarbakır’da Konuştu

- Yorumlar

Güneydoğu Anadolu Belediyeler Birliği ve SODEV ile ortaklığında düzenlenen yerel yönetimler toplantısına konuşmacı olarak katılan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz açıklamalarda bulundu.

Kartal Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ömer Fethi Gürer ve Başkan Danışmanı Hasan Uzunyayla ile Diyarbakır’a giden Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz, Diyarbakır Belediye Başkanının verdiği yemeğe de katıldı.

Altınok Öz konuşmasında;

– KÖPEK BARINAĞI YAPMAMIZ İÇİN YER VERMEDİLER –

Siyasi alanda bölgede yaşandığı anlatılan sorunların, yerelde hizmet üreten belediyelerde hizmet üzerinden baskıya dönüştüğüne dikkat çeken Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal’da köpek barınağı yapmak için Aydos’da belirlenen alana Milli Emlak tarafından yer verilmemesini ve bunun üzerinde siyaset kurgulanmasını örnekledi. Yerinde dönüşüm, deprem dönüşüm ve kentsel dönüşümün Kartal uygulamasını da paylaşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz, sünnet konusunda sürdürülen yıl boyu sünnet kampanyasını anlattı. Kapadokya ve Büyükada Soysal Tesislerinin sosyal belediyecilik adına yapılan çalışmalar olduğunu vurguladı

– İŞİNİ DOĞRU YAPAN HERKESİ SAHİPLENDİM –

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz konuşmasında, “Önce İnsan diyen, emeğe saygı duyan bir belediye başkanı olarak masa üzerindeki sıkıntıları masa altına atmadım. Hangi fikir ve düşünceden olursa olsun işini doğru yapan herkesi sahiplendim. Evine ekmek götürmek için çalışanın hakkını elinden almak için değil, ondan işinde daha başarılı olarak yararlanmak için uğraş verdim. Yaptığınız işten eminseniz hiçbir şeyin gizli olmasına gerek duymazsınız. Biz de şeffaf belediyecilik yaptık. Gelir-giderini internet sayfamızda yayınlayan, ihalesini açık yapan, siyasetin belediyeler üzerinden beslenmesi değil, halka hizmet noktası olarak görülmesini sağlayan bir anlayışla çalıştım. Seçim beyannamesinde söz verdiklerimin tamamına yakınını gerçekleştirdim. Halkın onay vermeyeceği hiçbir projeye geçit vermeyeceğim. Çevre, doğa, insan için projeler ürettik. Kartal’da 81 ilden gelen hemşehrilerimiz var. Onların sorunları, yaşam alanları farklı sıkıntıları da kente yüklüyor O nedenle çok sayıda proje ile herkese ve her kesime hizmet taşıma çalışması içinde olduk. Folklor, kültür, sanat etkinlikleri yanında kadınlar, gençler, engelliler için ürettiklerimiz, yaptıklarımız var. Yeşil alanlarımızı iki katına çıkardık. Çocuk Gelişim Merkezleri, Kadın Sığınma Evi, Kadın Danışma Merkezi, Kadın Ürünleri Pazarı,Engelliler Bilgi Evi, Engelliler Üretim Atölyesi, Gençlik Kariyer Merkezi, sinema, tiyatro atölyesi, sportif faaliyetler ile çok yönlü çalışmalarımız oldu. Aşçılık Okulu, halı dokuma atölyesi gibi hem eğitim hem de iş olanakları yaratan projeler uyguladık” dedi.

– KIRMIZI SOLUCANDAN GÜBRE ÜRETTİK –

Kartal’da gerçekleşen 230 projelerden bazı örnekleri özet olarak aktaran Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz çatı sularının sarnıç yolu ile kullanılır kılınması, kırmızı solucandan gübre üretilmesi, sağlıklı beslenme konularında da önemli açıklamalarda bulundu. Yoğun ilgi gören Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz konuşmasının sonunda kendisine yöneltilen soruları da yanıtladı. Kartal Belediyesi olarak özgürlüğün, hakça paylaşımın, herkes için adalet ve hukukun önemine de değindi. “Birbirimizi anlamak ve birbirimizle dayanışma içinde olmak durumundayız” diyen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, siyasetin siyaset yapanların ve siyasi partilerin işi olduğunu, belediyelerin yerel yönetim olarak orada yaşayan yurttaşların daha iyi koşullarda yaşaması, dayanışma, kardeşlik ve bir arada yaşama duygularını geliştirmesi yönünde çalışmasının önemine vurgu yaptı.

x