Saadet Partisi’nden İstanbul için muhteşem projeler

- Yorumla
Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın katılımıyla gerçekleştirilen şölende İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Selman Esmerer kamuoyuna takdim edildi. Esmerer konuşma yaparak projelerini anlattı.

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selman Esmerer’in konuşması;

“Gün artık Milli Görüş’e dönüş günüdür. 30 Mart inşallah bu milletin özüne dönüş günü olacaktır. Rüşvetçinin alternatifi rüşvetçi olamaz, yolsuzluk yapanın alternatifi yolsuzluk yapan olamaz. Bunların alternatifi ancak doğru dürüst, çalmayan, çırpmayan Milli Görüş kadrolarıdır.

Hepsi birbirinden değerli, birikimli, donanımlı, bu millete sevdalı, hizmeti ibadet bilen adaylarla geliyoruz inşallah. Kapitalizmin meydana getirdiği sağ gözü dolar, sol gözü euro gören yöneticileri çöpe atma zamanı gelmiştir.

Değerli Milli Görüşçüler, sağ gözü Allah’ın rızasını sol gözü milletin bekasını gözeten yöneticiler geliyor. Ey İstanbullular şunu iyi bilin ki siz AK Parti’ye ya da CHP’ye mahkûm değilsiniz. Bir kavga, bir kutuplaşma üzerinden gidiyor bu ülkede siyaset. Bu tavır bu millete yapılan en büyük kötülüktür. Güneş balçıkla sıvanmaz. 31 Mart her şeyin aslına dönme günüdür” dedi.

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Selman Esmerer’den devrim gibi proje “SAADET JENERATÖRÜ”

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Selman Esmerer adaylığı ilan edildikten sonra kürsüye çıktı. Esmerer, “Biz hizmet etmek için geliyoruz. Önce insan diyoruz. Belediye başkanlığı koltuğuna oturduğumda İSKİ’de su fiyatlarını yüzde 50 indireceğim. Kapkaç ve güvenlik sorununu çözeceğiz. İnsanlar sokaklarda rahat gezemiyor, İstanbul’un en önemli sorunlarından biri de güvenlik sorunudur. Doğalgaza çok para ödüyoruz. Enerji sahasında devrim olacak bir proje üzerinde çalışıyoruz, mühendislerle. Bu projeyi geliştiriyoruz. İlk olarak 10 kw ile 20 kw arasında olan ve hiçbir elektrik yakmayan saadet jenaretörleri geliyor. Bu devrim niteliğinde bir çalışma. İnşaallah İstanbulluların yakıt masrafları düşüreceğiz. İstanbul’da girilmedik mahalle sokak kalmayacak”

İstanbul için 7 Muhteşem Proje

  1. İBB koltuğuna oturduğumda ilk yapacağım iş su fiyatlarını yüzde 50 ucuzlatmak olacaktır. İstanbullular 60 lira su faturası ödüyor.
  2. Pembebüs (Pembe Metrobüs) projesini uygulayacağız. Öncelikle hassasiyetleri yüksek bacılarımıza müjde veriyoruz. Metrobüslere binmek adeta bir savaş vermeyi gerektiriyor. İşe gidiş ve dönüşlerde balık istifiyle yolculuk ediliyor. Biz diyoruz ki 3 metrobüsten biri pembe gelecek. İsteyen istediği metrobüse binebilir.
  3. “SEÇTİKLERİNİ DENETLE” (SEDE) projemiz var. Bugün gelinen noktada belediye başkanları patron, millet de onların kölesi anlayışı var. Bunu ortadan kaldırıp şeffaf ve dürüst belediyeciliği getireceğiz. İhaleler şeffaf olacak. Belediye başkanının çocukları racon kesemeyecek, ihale alamayacak. Bunları istiyorsanız Saadet Partisi diyeceksiniz. İlçe belediyeleri, mahallelilerle toplantı yapacak. Başkan halk tarafından denetlenecek.
  4. Tinerciler, hırsızlık ve gasp olayları İstanbul’un dehşeti haline gelmiştir. Önce Ahlak ve Maneviyat projesini ortaya koyacağız. Tinercileri rehabilite edeceğiz.
  5. Çarpık kentleşme ve bunun sonucu İstanbul’da çekilmez bir trafik sorunu oluşmuştur. İstanbul’u TOKİ ile şekillendiren İBB ve hükümet İstanbul’u mahvetmiştir. Her İstanbullunun 3-4 saati trafikte geçmektedir. İstanbul, Moskova’dan sonra ikinci trafik sorunu yaşayan şehir haline gelmiştir. O İstanbul ki dünyanın başşehri, hilafetin merkezi İstanbul, mimarinin merkezi İstanbul o eski günlerine geri dönecek. İstanbul’un siluetini bozdular. İstanbul’un yaşam kalitesi düştü. İstanbul göç noktasında alacağını almıştır. Çılgın proje dedikleri yeni imar alanlarıyla 40 milyonluk İstanbul hedefleyen iktidar çıldırmış olmalı. İstanbul’un altyapısı bunu kaldırmaz. Bütün ilçelerde park sorununu çözeceğiz. Deniz taşımacılığını en verimli şekilde kullanacağız.
  6. Belediyelerin tamamına yakını borç batağında. Hepsi her sene borçlarını artırıyor. Erbakan hocamız havuz sistemini kurmuştu. Biz de İBB ve diğer ilçe belediyelerini borç batağından kurtaracağız.
  7. Her İstanbullu evinde kullandığı elektronik cihazlarla 10 kilovat elektrik tüketiyor. 70-80 TL civarında fatura ödüyorlar. Doğalgaz kış ayında cep yakıyor. Buna da ortalama 200 TL fatura ödeniyor. Mili Görüşçü elektrik mühendislerimizin çalışması bu yüksek faturalara çare olacak. Mühendislerimizin buluşu elektrik ve doğal gaz faturalarını büyük ölçüde aşağı çekecek. İlk yatırım maliyeti çok yüksek olmayan bu cihaz enerjide bir devrim niteliği taşıyor.

x
Yorumlar