“Altınok Öz mağdur ve dürüst insan”

- 4 yorum

Duayen gazeteci Fethi Satıcı son yaşanan olaylar hakkında Kartal 24‘e açıklama yaparak Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ü desteklediğini söyledi.

Altınok Öz‘ün Mustafa Sarıgül tarafından mağdur edildiğini iddia eden Satıcı, Altınok Öz‘ün siyasi korunmasız bırakılmış dürüst bir insan olduğunu söyledi.

İşte Fethi Satıcı‘nın bomba açıklamaları;

Günlerdir takip ediyorum, sürekli izliyorum ve bazı gelişmelerden endişe duyuyorum. 73 yıllık doğma büyüme Kartal’lıyım. Keşke olmasaydım Kartal’lı olmaktan gurur duyarken utanç duymaya başladım. Ülkemizde galiba 900 yüz ilçe var illeri saymıyorum ne var ki sadece Kartal ilçesi’nde, son aylarda,haf1talarda ve özellikle son günlerde BİZANS Entrikaları, siyasi etiketli çirkin oyunlar sahneye konmaya başlandı. Bu yazıyı kaleme almadan önce 4-5 saat düşündüm ve bu çirkin gidişata bir öz Kartal’lı ve Uluslar arası Gazeteci kimliğime şöyle seslendim. HEYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY FETHİ SATICI UYUMA. Sen her zaman haklının, dürüstün ve adaletin yanında, haksızın karşısında oldun. Şimdi sana bir görev düşüyor. Sen Kartal’da doğdun şu anda siyaset yapanlar, sözde politika yapanlar sen olduğun zaman bunlar yoktu. Kartal’ı ve Kartal halkını düşünen yok. Her zaman OBJEKTİF GAZETECİLİK VE HABERCİLİK YAPTIN. Taraf olmadın. Seni bilen biliyor belki birileri bu yazdığın yazıdan rahatsızlık duyacaklar ve sana da kızacaklar. Korkma yukarı da ALLAH var” dedim ve bu yazıyı yazmaya karar verdi. Kızan kıssın kimseye kulluk etmedim, etmemde. Hatır için çok şeylere katlandım hatır için çok fedakârlıklar da bulundum. Ama şu anda Kartal’ın ve Kartal halkının bana ihtiyacı var düşüncesiyle işte bu yazıyı sabaha karşı yazmaya başladım. Önce vicdanımın sesini dinledim. Şimdi gelelim asıl mevzua…
KONU ALTINOK ÖZ VE BAZILARI!..
30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçimlerinde geri sayım başladı. Kartal CHP’den galiba yanılmıyorsam dokuz aday adayı var hiç şüphesiz ki hepsi bir birinden değerli ve pırlanta gibi insanlar. Tahsil- terbiye görmüş güzel insanlar içlerinde Milletvekilliği, Bakanlık ve üst düzey danışmanlık yapmış aday adayları var. İki tane de hekim kardeşimiz var. Bir de ortada hem ünlü bir cerrah hem de Kartal Belediye başkanı var. Ne var ki özellikle mensubu olduğu partinin pek sayın ilgilileri, bilgilileri ve çokbilmişleri. Sayın Öz’ü yıpratmaya yönelik çalışmalarını, kampanyalarını ve karalamalarını Allah’tan korkmadan, kuldan utanmadan kararlılıkla devam ettiriyorlar, ettirecek gibi de gözüküyorlar. Ne zamana kadar?
YENİ BİR TAKTİK UYGULUYORLAR!..
Çok kişi uygulanmaya konulan TAKTİK’İ daha nedense fark edemediler amma fark edenlerin de olabileceğini hesaba katmadılar ve de akıllarına getirmediler, getiremediler. Aday açıklanması geldi, kapıya dayandı. 18 ve ya 19 Ocak’ta açıklanacaktı. Şubat ayının ilk haftasının sonuna doğru açıklanacağı bazı İnternet Haber sitelerinde yer aldı? Neden ADAY geç açıklanıyor? Bu da tartışmaya açık bir konudur, diye düşündüm. Gelelim UYGULANAN YENİ YIPRATMA TAKTİĞİNE. Evet, sevgili okurlarım ve dostlarım. Uyumayın ve gerçeği görün ve kararınızı ona göre verin. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Sayın Altınok Öz, son 2-3 gün içinde yıpratılmaya, silkelenmeye ve halkın gözünden küçük düşürülmeye yönelik kumpas içine alındı. Maalesef bu gerçek.
ASLANLARI ÖNÜNE” YEM” OLSUN DİYE ATILAN ROMALI ESİRLER GİBİ!..
Her şey Sayın Mustafa Sarıgül’ün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ADAYI gösterildikten sonra yıpratılma kampanyası süratini maalesef artırdı. Ve KUMPAS SAATİ Sayın Sarıgül’ün Kartal CHP İlçe Başkanlığı ziyaretinde başladı ve Atalar semtinde gerçekleştirilen “DEPREM DÖNÜŞÜM” töreninde de devam etti. Sayın Sarıgül, ilçe de yapmış olduğu hararetle konuşmada ilgili programa gelmeyeceğini açıkladı. Video çekimi elimde. Ve bu arada Sayın Sayın Öz’e bazı dikkat çekici ve üzücü göndermelerde yaptı. Deprem dönüşüm törenine her nedense gelmek zorunda bırakılan Sayın Sarıgül, beklide törene geldiğine sevindi. Belki ilçe yöneticileri de sevindi. Çünkü Sayın Sarıgül çok önemli bir fırsat yakaladı ve bu fırsatı da kendine göre çok iyi kullandı. Bu fırsatta yaklaşık ON BİN KİŞİNİN ÖNÜNDE SAYIN ÖZ’Ü HIRPALAMA,YIPRATMA VE 2. PLANA DÜŞÜRMEK OLDU. Yani KUMPAS bir bakıma iyi işledi. Sayın Sarıgül’ün burada yaptığı Sayın Öz’e yönelik göndermelerini yazmaya gerek görmedim. Amma velâkin Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Sayın Altınok Öz’ü maalesef ki maalesef bir zamanlar Roma’da suç işleyenleri veya İmparator’a karşı olanları ARENA’DA BİR HAFTA AÇ BIRAKILMIŞ VAHŞİ ASLANLARIN ÖNÜNE “YEM” atar gibi Sayın Sarıgül’ün önüne attılar ve bunda maalesef Muvaffak oldular. Sayın Sarıgül, Sayın Öz’ü adeta çiğnemeden yutmaya kalktı ve hırpalama ve yıpratma dozunu da artırmaya başladı. Sayın Kılıçdaroğlu’nun aday adaylarına kesin uyarısı vardı bir birlerini karalamamaları ve de yıpratmamaları için. Öyle değilmi gardaşlar? NERDE KALTI BU UYARI?
SEVMEYE BİLİRSİNİZ, İSTEMİYOR OLABİLİRSİNİZ!..
Evet, ara başlığımda belirttiğim gibi Sayın Öz’ü sevmeye bilirsiniz, istemiyor olabilirsiniz amma hekimlik yapmış, onca hayat kurtarmış ve 63 yaşındaki saygın bir insanı 500 bin nüfuslu Kartal’da yıpratmaya,BİZAN OYUNLARIYLA SAF DIŞI BIRAKMAYA.ÜZMEYE VEKÜÇÜK DÜŞÜRMEYE KİMSENİN HAKKI YOK. BUNUDA BÖYLE BİLİNİZ… Kartal Halkı Sayın Sarıgül’e ve sizlere Sayın Öz’ü yedirmez bunu da böyle bilin ve ucuz köy politikalarını da Kartal’da uygulamaktan vaz geçin. Sizi ve sizleri bir ÖZ Kartallı olarak uyarmayı görev bildim. Seçim çalışmalarınızı,seçim kampanyalarınızı Sayın Öz’ e yönelik yıpratmaya yönelik insafsız eleştirilerinizi devam ederseniz Kartal halkını da karşınıza almış olacağınızı da bazılarınıza hatırlatmak isterim.
ETKİ TEPKİ GETİRİR!..
Sahneye konulan Senaryo ve BİZANZ Entrikalarının geriye tepeceği ve kazılan kuyuya kazanların düşeceğini TARİH’TE örnekleri görülmüştür. Kartal’da CHP’nin yaklaşık 70 bin kemikleşmiş oyu vardır. 100 bin diyelim. Ama Kartal’ın nüfusu yaklaşık 500 bin ve yaklaşık 300 bin seçmeni vardır belki bu sayı daha fazla olabilir. Sayın Öz, kendi şahsi oylarının katkısı ile Kartal’da 14 yıl sonra CHP’ye seçim kazandırmıştır. Doğru mu? Doğru. Evet Sayın Öz’ün hataları, yanlışları olabilir hatasız kul olmaz mantığını tabiî ki pek çoğumuz biliriz. Herkes ama şöyle ama böyle hata yapabilir hata yapan hata yaptığını anladığında bu hatasından döner ve bir daha hata yapmamak için çok dikkat eder. Ben burada Sayın Öz’ün Avukatlığını veya başka şeylerini gündeme getirmek ve hatırlatmak için bu yazıyı kaleme almadım. Ortada mağdur, siyasi korumasız ve yalnız bırakılmaya kararı alınmış bir DÜRST insan var. Türk halkının mayasında ve yapısında vardır. Şartlar ne olursa olsun MAĞDURUN YANINDA OLUR ve onu korur. Bu bir gerçektir ve örnekleri de görülmüştür.
SAYIN SARIGÜL, SİZ KARTAL HALKINDAN SAYIN ÖZ’Ü YIPRATMAYA YÖNELİK SÖYLEMLERLE (OY) ALAMASSINIZ!..
Sayın Sarıgül, sizi çok eskiden tanır ve severim size karşı ayrıca çok büyük saygı duyarım. Ben CHP’li değilim.Nasıl siz siyasette,politikada ve belediyecilikte tecrübelisiniz. Bende çok tecrübeli ve 73 yaşındayım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, haricinde bütün Cumhurbaşkanlarına yetiştim ve gördüm. Sözü şuraya getirmek istiyorum Sayın Öz’ü yıpratmak, partililerin önünde küçük düşürmek ve üzmek size ve mensubu olduğunuz siyasi partiye de bir şey kazandırmadığı gibi OY da kazandırmaz. Normal seçim çalışmalarınızı devam ettirin ve bazılarının da DOLMUŞUNA BİNMEYİN. Size bu yakışır, diye düşündüm.
HİÇ AKLINIZA GELDİMİ?
Detaylarına girmeden konuyu kapata cam ve son noktayı koya cam. Ya Sayın Öz, bir beklenilmeyen gelişme ve terslik karşısında bağımsız ve başka bir partiden Kartal Belediye Başkan ADAYI gösterilirse………..:))) Bu benim şahsi görüşüm ve tespitim… Sadece size ve bazılarına hatırlatma gereği duydum…İster dikkate alınsın isterse alınmasın. Kartal için ve Kartal halkı için hayırlısı ne ise O olsun…

Bu habere 4 kişi yorum yaptı. Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar
emy

fethi bey bu konuşmanız üstüne altınok size geçen sefer olduğu gibi son model bir kamera alır herhalde =)
dünya menfaat dünyası ne yaparsın basın bir kamera kadar özgür;;kemal kılıçtaroğluda gece 3te aday deyiştirecek kadar…

burak34

Kaleminize sağlık fethi bey duygularımıza tercüman olmuşsunuz tek kelimeyle.

Burcu

Kendini duayen gazeteci olarak yazan gazeteciden başka ne yorum beklersin ki altınok öz mü mağdur ve dürüstmüş gülelim bari boşa gitmesin hem CHP şi değilsen be diye yorum yaparsın ki be adam altınokla CHP bin alma şansı yok onun MHP kökenli olduğunu artık herkes biliyor bize gercek CHP’li bir aday lazım bu altınok değil

    burak34

    İşte senin gibi zihniyetler yüzünden chp bugune kadar iktidar olamıyor ve bu kafayla olunamayacagını genel baskan anladıki ankarada mhp kökenli mansur yavas fatihte erbakanın yegni sabri erbakan aday gösterildi bunlara tepkin yok buralarda gercek chp li aday istiyoruz diye bağırmıuorsunda kartalda, kartalı kartal halkını akp zihniyetinden kurtarmış chp nin kartaldaki gücüne göz ardı edilemeyecek bir güç katmış halkçı, dürüst ahlaklı başkan Altınok ÖZ e mi tepki gösteriyorsun. Bırakın bu ucuz politikaları sen gercek chp liysen kartalı sadece kartaldaki mevcut chp oylarıyla alınamayacıgının da farkındasındır. Altınok ÖZ le alma sansı yok ne demek sen kımınle aldın kartalı he sorarım. Ne istiyosun mustafa kul gösterilsin, hüsnü süslü yada diğer adaylarmı gösterilsin bunlarmıdır gercek chp li he bunlar gosterılsınde kartalı akp ye kendi ellerimizle teslimmi edelim, herkes elini bi vicdanına koysun önce zannedilmesinki kartal sadece chp nin secmeniyle kazanıldı, bende bir chp secmenıyım ama realist bakıyorum, etrafımda Altınok ÖZ e oy veren mhp,li side var akp liside var. Chp ye kartala en buyuk ıhanet Altınok ÖZ ü aday göstermemek olur.