Kartalsporlu futbolculardan tarihi protesto

- Yorumlar

Sportoto 2. Lig ekiplerinden Kartalspor’un futbolcuları Tokatspor karşılaşmasında yönetimlerini tarihi bir şekilde protesto etti. Kartalsporlu oyuncular santra noktasında omuz omuza durarak maça 25 saniye başlamadılar. Bu protesto geçtiğimiz ay İspanya’da Racing Santanderli oyuncuların yaptığı protestoyu hatırlattı.

Sportoto 2. Lig ekiplerinden Kartalspor, kendi sahasında Tokatspor’u ağırlarken, ev sahibi takımın protestosu dikkat çekti. Kartal’daki maçın başlama düdüğüyle birlikte Kartalsporlu futbolcular, sahanın ortasında kol kola girerek yönetimi protesto etti. 25 saniye süren protestonun ardından oyuncular tekrar maça döndü. Bu protesto sırasında Tokatsporlu futbolcular da top çevirerek rakiplerine bir anlamda destek verdi.

Protestonun nedeninin ise ödenmeyen ücretler olduğu belirtildi. Alacakları nedeniyle böyle bir protesto yapan Kartalspor mücadeleyi 6-2 kazandı.

Bu protestonun bir benzerini geçtiğimiz Ocak ayı içinde İspanya’da Racing Santanderli oyuncular gerçekleştirmişti. Santanderli oyuncuların protestosu üzerine hakem takım kaptanının yanına gelerek “Oynayacak mısnız?” diye sordu. Santanderli oyunculardan “hayır” cevabı alınca maçı tatil etmişti.

kartalspore3ad6ba9

x