Kartal’da bale şov

- Yorumlar

Kartal Belediyesi, halkı sanatın her dalından seçkin örneklerle buluşturmaya devam ediyor. Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Şubat ayı programı kapsamında Çağdaş Bale Topluluğu, “Mevsimler” adlı bale gösterisini Kartallı sanat severlerle buluşturdu.

1972 yılında kurulan Türkiye’nin ilk ve tek özel bale kuruluşu Çağdaş Bale Topluluğu, 42. yılını, ünlü İtalyan besteci Antonio Vivaldi’nin müzikleri ile hazırladığı “Mevsimler” adlı gösteri ile kutladı. Koreografisini, topluluğun kurucusu ve genel sanat yönetmeni Cem Ertekin’in yaptığı “Mevsimler” adlı yapıt, genç ve dinamik profesyonel dansçı kadrosu ile Kartallı sanatseverlere unutulmaz bir gösteri sundu.

Fotoğraflar için tıklayın
Geniş bir repertuara sahip olan toplulukta bugüne kadar iki yüzden fazla dansçı görev aldı. 42 yıldır genç dansçılara sahne tecrübesi kazandırmak gibi önemli bir misyonu da yerine getiren Çağdaş Bale Topluluğu, uzun soluklu ve başarılı sanat geçmişi ile Dünya çapında örnek alınan bir topluluk olarak nitelendiriliyor.

Topluluğun kurucusu ve Genel Sanat Yönetmeni Cem Ertekin, gösterinin ardından yaptığı konuşmada, “Kartal’da olmaktan ayrıca siz değerli sanatseverlerden gördüğümüz büyük ilgiden dolayı çok mutlu olduk. Bizleri sizlerle buluşturan, sanata ve sanatçıya çok değer veren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e çok teşekkür ediyorum” dedi. Çağdaş Bale Topluluğu Sanat Yönetmeni Cem Ertekin’e Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz adına ‘Kartal’ı seviyorum’ plaketi takdim eden Kültürden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fügen Mavi ise Çağdaş Bale Topluluğu’na teşekkür ederek “Bizlere unutulmaz bir gösteri sundunuz. Kartallılar, salonu tıklım tıklım doldurarak sanata ne kadar değer verdiklerini gösterdiler. Sizleri en kısa zamanda yeniden Kartal’da ağırlamak istiyoruz” dedi.

x