Altınok Öz: Tarihini bilmeyen geleceğini inşa edemez

- Yorumlar

Başkan Altınok Öz, Topselvi Mahallesi’nde iş yerlerini ziyaret ederek esnafın ve vatandaşların beklentilerini dinledi.

“Hizmet vermek için yola çıktık, vermeye devam ediyoruz”

Topselvi Mahallesi’ne yapılan hizmetlere değinen Başkan Altınok Öz, “Kartal’da yeşil alanları ikiye katladık. Bu kapsamda da Topselvi’de Şehit İbrahim Doğan Parkı ve Şehit Muharrem Öztürk Park’larını hizmete açtık. Okullara bakım ve onarım çalışmaları yaptık, bu çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Marmara İlköğretim Okulu ve Fatin Rüştü Zorlu Lisesi’nde bakım onarım çalışmalarını yaptık. Şehit Gökhan Yavuz İlköğretim Okulu bahçesine çocuk oyun takımları, banklar yerleştirdik. Kartal Mesleki Eğitim Merkezi’nde yine aynı şekilde çocuklarımız için banklar koyduk. Okullarımızın bahçelerini yeşillendirme çalışmaları yaptık. İbadethanelerimize destek verdik, vermeye de devam edeceğiz. Kıbrıs Şehitleri Camii’nde bakım ve onarım çalışmaları yaptık. Ramazan ayında Kıbrıs Şehitleri Camii’sinde son iki yılda 17 bin 743 kişiye iftar yemeği vererek aynı sofrayı paylaştık. Topselvi Mahallesi’nde 5 bin 345 ton asfaltlama çalışmasını gerçekleştirdik. Sosyal belediyecilik kavramıyla her mahallemize hizmet vermek için yola çıktık ve bu şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz” diye konuştu.

“Tarihini bilmeyen geleceğini inşa edemez”

Kartal’da kültür ve sanata yönelik çalışmaları vatandaşlara anlatan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Kartal Belediyesi olarak Dragos’ta 1974’te yapılan ve maddi olanaksızlık nedeni ile yarıda bırakılan kazıları 2010 yılı Aralık ayında İstanbul Arkeoloji Müzeleri İşbirliği ile başlattık. Yüzyıllardır toprak altında gizli kalmış bir tarihi gün ışığına çıkarıyoruz. Dragos Arkeolojik Kazı alanı başta olmak üzere tarihi çeşmeleri ve yapıları ile özel bir yere sahip olan Kartal’ın, Tarihi Kentler Birliği’ne üye olmasını sağladık. Kartalımızın tarihi mirasını korumak ve gelecek nesillere aktarmak için çoğunluğu sivil mimarlık örneği olan yapılarımızı da belirleme çalışmalarına başladık. Kartalımızın tarihi mirasını korumak ve gelecek nesillere aktarmak için çoğunluğu sivil mimarlık örneği olan yapılarımızı da belirleme çalışmalarını sürdürüyoruz” dedi.

Kartal’da her yıl düzenlenen etkinliklerde vatandaşların sosyalleştiklerini de belirten Başkan Altınok Öz, “Kültür ve Sanat Festivali halkımız tarafından yoğun ilgi görüyor. Festivalde kültürel alanda seminer, söyleşi, panel, konferans, sempozyumlarla birlikte konser, sinema, tiyatro gibi birçok etkinlik yaptık, yapıyoruz. Soğanlık’ tan Saraylara Giden Zarafet adıyla her yıl Lale Festivali düzenledik. 13 Mart’ta Soğanlık’ ta saat 11.00 de lale festivalini yeniden yapacağız. Lale soğanlarını halkımıza dağıtacağız. Sahil kentleri arasında yer alan Kartal’ da, Kartal Doğu Karadeniz Derneği ile birlikte 2013 yılında düzenlenen Hamsi Festivali’ne ev sahipliği yaptık. Gençlerimizin önemli değerlerini tanıması ve örnek alması için operanın önemli ismi Soprano Zehra Yıldız’ı anma gecesi düzenliyoruz. Yazlık sinemalarımızda geniş alanlara kurduğumuz dev ekranlarla, vatandaşımızın rahat bir şekilde film izlemesine olanak sağladık.’’diye konuştu.

x