Pendikspor’dan Kartalspor maçı cezalarına sert tepki

- Yorumlar

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) 2. Lig Beyaz Grup’ta geçtiğimiz hafta sonu oynanan olaylı Kartalspor, Pendikspor maçının faturasını Pendikspor’a kesti. Kurul, Kartalspor maçında Pendikspor taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı İstanbul ekibine takdiren 32.000 TL para cezası verirken, Kartalspor ile ilgili her hangi bir cezaya hükmetmedi.

“Bu karar büyük bir fiyaskodur”

Ajansspor’dan Mustafa Yaşar’ın haberine göre karar sonrası adeta ateş püsküren ve Mustafa Yaşar’a açıklamalarda bulunan Pendikspor Başkanı Sami Bayram, “Hafta arası bu yönde bir karar verileceğine dair duyumlar almış ve endişe duymuştuk.Bugün görüyoruz ki endişemiz yersiz değilmiş. PFDK’nın bu kararı akıllara zarar ve büyük bir fiyaskodur. Kartalspor maçında yaşadığımız şiddete rağmen maçın gözlemci raporları sonrası kuruldan bugün çıkan kararı anlamakta güçlük çekiyoruz. Tüm yasal haklarımızı kullanacağız. Bunu yaparken maksadımız rakibimizin cezalandırılması değil, Türk futbolunun içine düştüğü çarpık düzene dikkat çekmek, hakkımızı aramak olacak” dedi.

Bayram konuyla ilgili yarın daha geniş çaplı bir basın açıklaması yapacaklarını ve Pendikspor’un önünün kesilmesine yönelik her türlü girişimin karşısında olacaklarını söyledi.

x