Engellilerden Başkan Altınok Öz’ü duygulandıran teşekkür

- Yorumlar

54 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Türkiye Sakatlar Derneği 65. Şubesi, Maltepe-Kartal-Pendik-Tuzla ilçelerinde ikamet eden engelli bireylerine ve ailelerine hizmet eden Pendik TSD Şubesi, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’e ziyarette bulundular.

Ziyarette TSD Şube Başkanı Nur Özgen’e Ataşehir Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Emekli Eğitimci Birol Ekşi ve Başkan Yardımcısı Nevzat Ağbulut eşlik ettiler.

“SEVGİLİ GÖNÜL İNSANI BAŞKAN ALTINOK ÖZ’E TEŞEKKÜR EDERİZ”

Söze, Ataşehir’de “Engelsiz Ataşehir” projesini Kartal, Pendik, Tuzla, Maltepe ilçelerinde de hayata geçirmeyi planladıklarını ve bu konuda Kartal Belediyesi’nden destek beklediklerini belirterek başlayan Şube Başkanı Nuri Özgen engellilere yönelik her türlü çalışmalarından dolayı Kartal Belediyesi’ne ve sevgili gönül insanı olarak bahsettiği Belediye Başkanı Altınok Öz ‘e teşekkürlerini sundu.

Öte yandan Başkan Altınok Öz, Tsd yönetimine ziyaretlerinden ötürü hem teşekkür ederek hemde duygulandığını belirterek yeni dönemde projelendirilen ve yapılması planlanan bazı çalışmaları şöyle özetledi:

Batı Merkez Projesi Bu proje, riskli alan ilan edilen bölgede eski belediye binası ile Palmiye Konutları arasında uygulamaya konacak.

Yolların yer altına alınacağı, amfıtiyatro, sosyal tesisler, gezi ve dinlenme alanlarını kapsayan Kartal’ın dokusunu değiştirecek bu proje Kartal’a kazandırılacaktır.

İskele projeleri Bu alanda belediyemizce yapılacak proje ile sosyal dinleti alanlarının da yer alacağı düzenleme ile sahilde Kartal halkının kullanabileceği bir tesis projesi gerçekleştirilecektir.

Fiziksel engelliler sosyal aktivite merkezi Atalar Mahallesi Kaan Sokak’ta engellilerin vakitlerini değerlendirebilecekleri, sosyal aktivitelerde bulunabilecekleri, eğitim sınıflarının ve saatli gündüz bakımevi birimlerinin yer alacağı bir merkez olacak. Sivil Toplum kuruluşlarımızın her daim olduğu gibi bundan sonrada faaliyetlerini ve projelerine destek olacaklarınıda belirtmiştir.

x