Başbakan eylem yapan gençlere gezizekalılar diyerek yüklendi

- Yorumlar

Başbakan Erdoğan 3. Havalimanı’nın temel atma töreninde konuştu. Gezi Eylemlerine katılanlara Gezizekalılar diyen Erdoğan, 25 Aralık operasyonlarına yolsuzluk süsü verildiğini ve hedefin işadamları olduğunu dile getirdi.

İşte Erdoğan’ın bugünkü konuşmasından kesitler

İŞ MAKİNELERİ GEMİYLE GELİYOR

“Burada yapılan yatırım gelirken gördünüz. Çevrede gördüğünüz iş makineleri 5’te 1’i. İş makineleri gemilerle geliyor.”

GEZİZEKALILAR TÜREDİLER, BU GEZİZEKALILAR…

“Biliyorsunuz geçen yılın mayıs ayında bazı Gezizekalılar türedi. Bu Gezizekalılar bu havalimanını hazmedemediler. Çünkü onların böyle devasa bir havalimanın yapılmasını tahayyül etmesi mümkün değildi.”

BU VATAN HAİNLERİ, BU VİCDANSIZLAR

“600 bin konut 12 senede oldu. Barajlar, tüneller öyle. Marmaray’ın önünü kesmek istediler. 4 yıl geri adım attırmak istediler ama durmadık. Hızlı tren… Bu vatan hainleri, bu vicdansızlar bunları kablolarını kestiler. Unutmayın hırsızın mumu da yatsıya kadar yanar. ”

YAVUZ SULTAN SELİM GEÇECEK

“Yakın çevreden Yavuz Sultan Selim Köprüsü de geçecek. 5 bin kişi orada çalışıyor. Daha bizim işimiz var işimiz. Biz bu ülkeye, millete aşığız.”

GEZİ’DEKİLER MAŞA VE PİYON

Geçen yıl bu büyük sevinçlerin yaşadığı dönemde sokağa çıkanlar, günlerce cam çerçeve indirenler, polisle çatışanlar, arkalarında kan bırakanlar neye karşı çıktıklarını anlamadılar ve anlamayacaklar. Maşa olarak, piyon olarak kullanıldılar. Türkiye tarihi nitelikte başarılara imza atarken o sokağa çıkanlar açık şekilde kullanıldılar. Onların derdi ne ağaçtı ne fidandı ne çiçekti.

x