Kartal Yunus’ta 15 yaşındaki çocuğa polis dayağı

- Yorumlar

Gezi eylemleri ile birlikte Türkiye’de polis şiddetinin konuşulduğu bugünlerde bir şiddet haberi de Kartal’dan geldi. Kartal Yunus Mahallesi’nde polis oldukları öğrenilen iki kardeş, 15 yaşındaki komşuları S.K.’yı arkadaşlarıyla sokakta şakalaştıkları gerekçesiyle dövdü.

Olayın yaşandığı saatte evde olmayan S.K’nın anne ve babası çocuklarını döven komşuları Erhan P. ve Muhammed P. isimli polis memurlarından şikayetçi oldu.

“Aşağı İnersem Kolunu Kırarım”

Olay, geçtiğimiz cumartesi günü Yunus Mahallesi’nde yaşandı. Görgü tanıklarının ve darp edilen S.K’nın ifadesine göre; akşam saatlerinde oturduğu evin sokağında arkadaşı ile şakalaşan S.K balkonda oturan komşusu Erhan P. tarafından uyarıldı. Arkadaşına vurmaması konusunda S.K’yı uyaran Erhan P. “Aşağı gelirsem kolunu kırarım” diyerek söylendi. S.K’nın “Gel de kır” diye karşılık vermesinin ardından polis memuru Erhan P. yanlarına giderek, arkadaşı ile oynayan S.K’ya tokat attı. Bahçede Dövmeye Devam Ettiler Erhan P. tarafından darp edilen S.K daha sonra oturduğu evin bahçesine girdi. Erhan P.’nin kardeşi Muhammed P. de bahçeye girerek S.K’nın karnına tekme attı. Olayın yaşandığı saatlerde evde olmadıklarını belirten S.K’nın babası İsmail K. “Bir yakınımızın düğündeydik. Çocuğumun haber vermesiyle eve geldik. Yaşananları bize anlattı. Karakola giderek şikâyette bulunduk. Çocuğumu döven insanlarla yıllardır komşuyuz. Polis olmanın verdiği güvenle keyfi bir şekilde çocuğumu dövenlerle yargı önünde hesaplaşacağım” dedi.

Olayın ardından sağlık kontrolünden geçirilen S.K darp raporu aldı. S.K’nın başından, yanağından ve karın boşluğundan darp edildiği anlaşıldı.

“Bizi Affet Yoksa Terfi Alamayız”

S.K’nın babası İsmail K. çocuğunu döven kişilerle 40 yıldır komşu olduklarını belirterek, “Olayın ardından kimse gelip özür dilemedi. Aradan iki gün geçtikten sonra Erhan P. yanıma gelerek özür diledi ve hatalı olduğunu kabul etti. Çocuğum yanlış yapmış olsa büyüğüdür bir tane tokat atmıştır deyip kabul edebilirim. Fakat tokat attıktan sonra darp etmesini ve bahçeme kadar girerek benim evde olmadığım bir anda çocuğumu dövmeye devam etmelerini kabul etmiyorum” şeklinde konuştu.

Baba İsmail K., polis memuru olan Erhan P. ve Muhammed P. kardeşlerin özür dileyerek, kendilerini affetmelerini istediğini, aksi takdirde yaşadıklarının meslek hayatlarında karşılarına çıkabileceklerini belirtiklerini söyledi.

x