Carrefour’da “Bir ışık da sen yak!” ÇYDD projesi

- Yorumlar

İstanbul Ataşehir’deki Carrefour İçerenköy Alışveriş Merkezi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) işbirliği 22 Aralık 2012-13 Ocak 2013 tarihleri arasında bir sosyal sorumluluk projesine imza atacak.

ÇYDD, “Bir Işık da Siz Yakın” projesi kapsamında 102 şubesiyle bugüne kadar 72.627 üniversite öğrencisine burs vererek destek oldu.

Dernek, dünyada daha çok söz hakkına sahip, daha çağdaş ve aydınlık Türkiye özlemi içinde olanları “BİR IŞIK “ yakmaları için Carrefour İçerenköy AVM’deki tanıtım masasına davet ediyor.

Tanıtım masasında 23 gün boyunca imza günleri, tango gösterisi, gençlerin müzik dinletileri, “Bir Işık da Siz Yakın!” resim sergisi ve benzeri etkinlikler düzenlenecek.

İmza günlerinde aralarında Onur Öymen, Orhan Bursalı, Gülsüm Cengiz gibi isimlerin olduğu yazarlar kitaplarını imzalayarak projeye destek olacaklar.

Proje kapsamında misafirler, ÇYDD standında öğrencilere burs için bağışta bulunabilecek. Bağış yapan ziyaretçiler standın bulunduğu alanda yer alacak panoda bir ışık yakacak.

Türkan Sultan’dan “Bir ışık da sen yak!” projesine destek

Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray da 30 Aralık Pazar günü saat 15.00-17.00 saatleri arasında ÇYDD standında olacak.

Sanatçı, “Sinemam ve Ben” adlı ilk kitabından güne özel 100 adedini imzalayarak ışıkların eğitim için daha çok yanmasına katkı sağlayacak.

x