1 Mayıs nasıl geçti? İşte tüm gelişmeler…

1 Mayıs Türkiye’nin pek çok şehrinde olaysız ve görkemli mitinglerle kutlandı. İstanbul’daki kutlamalara ise polisin Taksim ablukası ve gözaltılar damgasını vurdu. 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlamak için Beşiktaş’tan yürüyüşe geçmeye çalışan gruplara polis müdahale etti. Beşiktaş’taki 1 Mayıs kutlamaları sırasında bir genç karnından bıçaklandı. İstanbul Valisi Vasip Şahin yaptığı açıklamada 203 kişinin gözaltına alındığını bildirdi. Şahin ayrıca 6 polis ve 18 göstericinin yaralandığı bilgisini paylaştı.

İstanbul Valiliği 203 kişinin gözaltına alındığını, yaşanan olaylarda 6 emniyet mensubu ve 18 göstericinin yaralandığını duyurdu.

Valilik’ten yapılan açıklamada ayrıca, “Yapılan çalışmalar neticesinde saat 16.00 itibariyle; 2 adet ses bombası, 1 adet silah, 54 adet Molotof kokteyli,5 adet havai fişek rampası, 6 adet sapan, 6 adet maske, 1 adet telsiz ve 1 adet kar maskesi ele geçirilmiştir” denildi.

İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ise bugün İstanbul’da 20 bine yakın polisin görev yaptığını söyledi.

Altınok saat 18.00 itibarıyla, Tepebaşı-Şişli arasındaki yol ve Füniküler hattıyla, Levent-Yenikapı metro hattı ve Tünel hariç olmak üzere trafikteki alınan tedbirlerin kalkmış olacağını söyledi.

İstanbul Emniyet Müdürü, Taksim Meydanı’nın ise ikinci bir emre kadar kapalı kalacağını açıkladı.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar