Belediye’den Okullar Arası Elektronik Atık Toplama Yarışması

- Yorumla

Kartal’da çevre bilinci ve geri dönüşüm konusundaki tüm çalışmaları destekleyen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, çevreye duyarlı bir nesil yetişmesi için yapılan projelere öncelik tanıyor. Kartal Belediyesi, bu kapsamda “Okullar Arası Elektronik Atık Toplama Yarışması” ile okullarda elektronik atıkların toplanmasına yönelik bir yarışma kampanyası başlattı.

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün bu yıl ikincisini düzenlediği “Okullar Arası Elektronik Atık Toplama Yarışması” ile ilçede bulunan okullar, elektronik atıkları (kullanım ömrünü tamamlamış veya modası geçmiş olan bilgisayar, cep telefonu, televizyon, radyo, beyaz eşya, elektrikli aletler, spor aletleri gibi) toplayarak hem çevre bilincini geliştirmiş oluyor, hem de geri dönüşüme katkı sağlıyor.

Kartal Belediyesi ve yetkilendirilmiş kuruluş Anel Doğa Entegre Geri Dönüşüm Endüstri A.Ş. işbirliği ile 02 Kasım 2015 – 28 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan yarışma sonucunda ağırlıkça (kg) en çok elektrikli ve elektronik atık toplayan ilk 3 okul ödüllendirilecek. Birinci olan okula HD projeksiyon cihazı, ikinci olan okula masa tenisi ve üçüncü olan okula 8 kişilik piknik masası ödül olarak verilecek.

Ödül töreni, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında yapılacak olan etkinlikler esnasında gerçekleştirilecektir.

x
Yorumlar