Kartal’da belediye personeline yara bakımı eğitimi

Kartal Belediyesi, Coloplast işbirliğiyle Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Eğitim Salonunda, Evde Sağlık Hizmeti veren çevre belediye ve ilgili kamu kurumları personeline yönelik, “Yara ile Daha Az Gün İçin: Basınç Yaralarının Önlenmesi, Bakım ve Tedavisinde Kanıta Dayalı Güncel Yaklaşımlar” konulu bir eğitim gerçekleştirdi.

Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından verilen eğitimde, basınç yaralarının tanımı ve evreleri, yaraya ve kişiye özel risk faktörlerinin tespit edilmesi ve basınç yaralarının önlenmesi hakkında bilgi verildi. Eğitimde ayrıca maket üzerinde yaraya nasıl müdahale edileceği, uygulamalı olarak anlatıldı. Yoğun ilgi gören eğitim programına Maltepe Belediyesi, Sancaktepe Belediyesi ve Yavuz Selim Devlet Hastanesi kurumları sağlık çalışanları katıldı.

Stomaterapi ve Yara Bakım Hemşiresi Halime Aydın tarafından verilen eğitimi tamamlayan Evde Sağlık Hizmeti çalışanlarına ‘Katılım Belgesi’ verildi. Sağlık İşleri Müdürü Sevin Köker, Coloplast firmasına ve Halime Aydın’a teşekkür plaketi takdim etti.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar