Kreş öğrencilerinden örnek proje

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün önderliğinde Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü ve Tomurcuk Vakfı işbirliği ile Dünya Engelliler Günü kapsamında örnek bir projeye imza atıldı. Belediye kreş öğrencileri ve Tomurcuk Vakfı’ndan gelen engelli öğrenciler önce ritim grubuyla sahneye çıkarak dinleyenlere unutulmaz anlar yaşattılar, ardından da yaptıkları resimlerle göz doldurdular.

Çocuklar arasında engellerin olmadığını, çocukların birbirleriyle tüm engelleri aşarak sevgi bağıyla bağlandıkları kanıtlayan proje kapsamında gerçekleştirilen etkinliğe Tomurcuk Vakfı Başkanı Selnur Karagöz, Tomurcuk Vakfı Koordinatör Müdürü Hüseyin Ün, Kreş Müdürlüğü’nden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, CHP Grup Başkanvekili Taner Özdemir, Belediye Meclis üyesi Yusuf Altay, Kreş Müdürü Enif Yavuz Dipşar, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Sedat Ertekin, Mali Hizmetler Müdürü Oğuzhan Dumlu, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nur Gülmez Bel, Hukuk İşleri Müdürü Özlem Dinç Uludağ, Yazı İşleri Müdürü Şükran Çelik katıldı.

Gerçekleştirilen etkinlik kapsamında müzik öğretmenleri Ali Kemal Özdemir ve Murat Teker tarafından çalıştırılan kreş öğrencileri ve Tomurcuk Vakfı’ndan gelen engelli öğrencilerden oluşan ritim grubu; birlikte şarkılar söyleyip, dans etti. Ritim çalışmalarını tamamlayan öğrenciler daha sonra resim öğretmenleri Gamze Ülger ve Dilek Turan eşliğinde resim yaptı.

Kreş Müdürü Enif Yavuz Dipşar, “Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün çizdiği ve Atatürk İlke ve İnkılapları ışığında yürüdüğümüz yolda hiçbir engel tanımıyoruz. -Kartal’a engel yok- sloganıyla 2009 yılında Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü çatısı altında Engelli Koordinasyon Birimi kurarak işe başlayan Belediye Başkanımızın duyarlılığını tüm belediye çalışanları olarak benimsiyor, engellerin aşıldığı bir Kartal için tüm velilerimiz, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ile beraber olanca gücümüzle çalışıyoruz. Umuyoruz ki Kartal’da çizilen bu tablo tüm ülkemize örnek olacaktır.” diyerek sözlerini tamamladı.

Kreş Müdürlüğü’nden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına tüm katılımcıları gösterdikleri duyarlılık için teşekkür etti ve “Sadece bir kromozom farkıyla down sendromlu olan çocuklarımızın ve diğer tüm engelli grubuna mensup kardeşlerimizin topluma kazandırılması hepimizin sorumluluğundadır. Kreşlerimizde öğrenim gören öğrencilerimiz bu proje kapsamında ileride oluşabilecek önyargılarından kurtulacak, engelli kardeşlerini garipsemeyecek, onlara kırıcı üzücü bir davranışta bulunmayacaklardır. Birbirlerini tanıma, birlikte vakit geçirme fırsatını sanat ile yarattığımız bu iki grup öğrencinin tüm büyüklere örnek olmalarını umuyoruz. Türkiye’ye sosyal belediyecilik anlayışı ile örnek olan Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz “Sevgi, her engeli aşar” der. Ben de öğrencilerimizin engelli kardeşleriyle arasında oluşan sevgi ve kardeşlik bağının tüm engelleri aşacağına inanıyorum.” dedi.

Programın sonunda Tomurcuk Vakfı Başkanı Selnur Karagöz’e plaketlerini Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay takdim etti.

KREŞ ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK PROJE (2)

KREŞ ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK PROJE (3)

KREŞ ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK PROJE (8)

x