Amedspor: Ceza kalkmazsa Fener maçına çıkmayız

- Yorumlar

Başakşehir deplasmanında taraftarının ‘ideolojik propaganda yaptığı’ gerekçesiyle bir maç seyircisiz oynama cezasına çarptırılan Amedspor, ceza kalkmazsa Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final maçına çıkmayacağını duyurdu.

Amedspor, çeyrek finalde Fenerbahçe’yle eşleşmişti.

Hürriyet’ten Kenan Başaran’ın haberine göre Amed Sportif Asbaşkanı Nurullah Edemen, cezayı kabul etmelerinin mümkün olmadığını vurgulayarak, “Bu konuyu yönetimde masaya yatırıp konuşuruz. Fenerbahçe ile eşleşmeseydik bu ceza verilmezdi. Rakibimizin belli olmasını beklediler. Ceza kalkmazsa maça çıkmayız” dedi.

Asbaşkan, TFF Başkanı Yıldırım Demirören’le görüşmek için randevu talep ettiklerini belirterek şunları söyledi: “Bizim Fenerbahçe maçını seyircisiz oynamamızı gerektirecek hiçbir şey yok. Bu ceza kalkmazsa seyircisiz bir şekilde sahaya çıkmanın bir anlamı yok. Böyle bir haksızlık ve adaletsizlik olmaz. Biz sahada eşit koşullar altında mücadele etmek istiyoruz. Tahkim Kurulu’nun bu haksızlığı ortadan kaldırmasını bekliyoruz.”

Ne olmuştu?

Amedspor’un Ziraat Türkiye Kupası’nda Başakşehir’le İstanbul’da oynadığı maçta taraftar şu sloganları atmıştı: ‘Barikat burada dimdik ayakta’, ‘Her yer Sur, her yer direniş’, ‘Her yer Cizre, her yer direniş’, ‘Çocuklar ölmesin maça da gelsin.’

Türkiye Kupası çeyrek finalinde Fenerbahçe’yle eşleşen Amedspor’a kura çekiminden birkaç saat sonra kendi sahasında bir maç seyircisiz oynama ve 20 bin TL para cezası verilmişti.

Dün akşam saatlerinde de kulüp binasına baskın düzenleyen polis bilgisayarlara el koymuştu.

Baskından sonra Amedspor adına açılan Twitter hesaplarından maçın Urfa’ya alındığı yönünde bilgi verilmiş ve birçok haber sitesi maçın Urfa’ya alındığını duyurmuştu.

Kulübün resmi Twitter hesabı ‘@Amedspor021‘, kulüp tarafından henüz böyle bir bilginin teyit edilmediğini belirtmişti.

x