Kartal’da ‘Bıyık Brothers’ rüzgarı esti

- Yorumlar

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Şubat Ayı etkinlikleri kapsamında Kartal Uğur Mumcu Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi’nde ‘Bıyık Brothers’ adlı oyun sahnelendi. Tek perdelik komedi oyununa Kartal halkı büyük ilgi gösterdi.

Aralarında Kartal Belediye Meclisi Cumhuriyet Halk Partili üyesi Yusuf Altay’ın da bulunduğu kalabalık bir davetli grubunun izlediği oyunun ardından Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, oyuncular Yıldırım Bayazıt, Erkan Bektaş, Timur Ülkebaş ve Songül Doğdaş’a günün anısına kartal heykelciği ve çiçek takdim etti.

Uğur Mumcu Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi’nde sahnelenen ‘Bıyık Brothers’ adlı oyun, Kartallıların beğenisini kazandı. Baykuş tarafından sahnelenen ve yönetilen, Yıldırım Bayazıt, Erkan Bektaş, Timur Ülkebaş ve Songül Doğdaş’ın rol aldığı tek perdelik komedi ayakta alkışlandı. Özellikle kadına yönelik şiddet hakkında verdiği mesajlarla dikkat çeken oyunda; çocukluğundan ergenliğine kadar her ortamda şımartılan, sırtı sıvazlanan erkeklerin, kadınlar konusunda nasıl sınıfta kaldığı, komedi yoluyla izleyiciye aktarıldı.

Çapkınlık hikayeleri aracılığı ile erkeklerin gözünden kadınların toplumdaki gerçek yerini göstermeyi amaç edinen oyun, diğer yandan da ülkede hakim kabul edilen erkek düşünce biçiminin, kadınlar karşısında düştüğü komik durumları ele alıyor. ‘Bıyık Brothers’ adlı oyunda, cilalanmış yaşam biçimlerinin gerçekte ne kadar acınası olduğu gösterilirken bir yandan da oyundaki erkek karakterlerin, kabukları soyulduktan sonra ne kadar aciz oldukları tüm çıplaklığı ile gösteriliyor.

x