Kartal Belediyesporlu Dağcılardan büyük başarı

- Yorumlar

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından Malatya’da düzenlenen Tırmanış Büyükler Boulder Türkiye Şampiyonası’nın ilk ayağı tamamlandı. Kartal Belediyespor Kulübü sporcularından Zeki Ozan Atasoy Türkiye 2.si, Efe Can Sevil Türkiye 3.sü, Arda Kadir Uğurluer Türkiye 4. sü, Kamil Bertan ise Türkiye 8.si oldu. Şampiyonada bayanlar kategorisinde Kartal Belediyespor Kulübü’nden Duygu Cansen Dilaver de Türkiye 3. sü oldu.

Kartal Belediyespor Kulübü tırmanış takımının 9 sporcuyla katıldığı turnuva, Malatya İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Finallere çeşitli illerden 32 erkek ve 19 kadın sporcu katıldı. Şampiyona finallerinde, bayanlar kategorisinde, Demirtaş Spor Kulübü’nden Ayşe Narmanlı birinci, Akdeniz Üniversitesi Spor Kulübünden Sevda Geyik ikinci ve Kartal Belediyespor Kulübü’nden Duygu Cansen Dilaver üçüncü oldu. Erkekler kategorisinde ise Doğa Aktiviteleri Spor Kulübü’nden Övgün Yıldırım birinci, Kartal Dağcılık ve Doğa Spor Kulübü’nden Zeki Ozan Atasoy ikinci ve Kartal Belediyespor Kulübü’nden Efe Can Sevil üçüncülüğü elde etti.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Faik Can Özen, şampiyonanın ardından yaptığı açıklamada, bayanlar ve erkeklerde ilk üç sırayı alan sporcuların şampiyonanın ikinci etabı için İstanbul’a gideceklerini, ikinci etap yarışlarında ilk üç dereceyi alan sporcuların ise 14-18 Eylül tarihleri arasında Fransa’da yapılacak Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edeceğini söyledi. Finallerde altı madalyanın üçünü alan Kartal Belediyesporlu tırmanış takımı, iki de derece elde etti.

Halil Şener’in başkanlığını yaptığı Kartal Belediyespor Kulübü’nün Tırmanış Takımı Antrenörlüğünü ise Ayhan Tarhan yürütüyor.

“Kartal’da tırmanış sporu Başkan Altınok Öz sayesinde başarılara imza atıyor.”

Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve aynı zamanda Kartal Belediyespor Başkanı Halil Şener yaptığı konuşmada; dağcılık sporunun, Kartal’da Başkan Altınok Öz sayesinde gelişerek başarılar elde ettiğini belirterek şöyle konuştu: “ Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz, sporun her dalına olduğu gibi dağcılık sporuna da önem verip büyük destek sağlıyor. Başkan Altınok Öz’ün tırmanış sporuna verdiği önem sayesinde Kartal’da bu spor dalı sevilip Türkiye genelinde başarılara imza attı. Katıldığımız turnuvalarda şampiyonlar çıkartıp madalyalar alıyoruz. Bu da bizleri çok memnun ediyor. Kartal’da tüm spor dalları Başkanımız Op. Dr. Altınok sayesinde başarılara imza atmaya devam edecek.” dedi.

KARTAL BELEDİYESPORLU DAĞCILARDAN BÜYÜK BAŞARI (1)

KARTAL BELEDİYESPORLU DAĞCILARDAN BÜYÜK BAŞARI (2)

KARTAL BELEDİYESPORLU DAĞCILARDAN BÜYÜK BAŞARI (3)

KARTAL BELEDİYESPORLU DAĞCILARDAN BÜYÜK BAŞARI (5)

x