Kartal’da 9 Mart’ta kadın emeği melodilere dökülecek

- Yorumla

2015’in Aralık ayında kurulan Kartal Belediyesi Kadınlar Orkestrası, Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla 09 Mart’ta bir konser verecek.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün girişimleriyle kadın emeğinin en güzel örneklerinden biri olan Kartal Belediyesi Kadınlar Orkestrası, 9 Mart 2016 Çarşamba günü saat 18.30’da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde kadın emekçiler için sahne alacak.

Aralık 2015’e dek profesyonel anlamda müzikle uğraşmayan ancak Kartal Belediyesi’nde aldıkları eğitimle yaylı ve üflemeli çalgılardan vurmalı çalgılara kadar çok çeşitli enstrümanı büyük bir başarıyla çalabilen 35 kadından oluşan Kartal Belediyesi Kadınlar Orkestrası, memurundan işçisine, ev hanımından öğrencisine toplumun değişik kesimlerinden ve farklı meslek gruplarından kadınları biraraya getiriyor. Kadın emeğini melodilerle ortaya koyan Kartal Belediyesi Kadınlar Orkestrası ücretsiz vereceği konserde; halk ezgileri, popüler ve klasik müzikten oluşan geniş bir repertuarla Kartallı müzikseverleri bekliyor.

x
Yorumlar