Meteoroloji’den ‘yağış’ uyarısı

- Yorumlar

Meteoroloji, İstanbul’da sağanak yağış uyarısı yaparken hava sıcaklığının 2-4 derece azalacağı kaydedildi.

Hava sıcaklığının iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağını belirten Meteoroloji, İstanbul’da sağanak yağış uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmeye göre, sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor. Hava sıcaklığının iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Samsun, Artvin, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Ağrı, Iğdır, Adıyaman ve Şanlıurfa çevrelerinin yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle güneyli yönlerden, Karadeniz kıyılarında doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (30-60 km/saat), İç Anadolu’nun güney ve doğusunda yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Ankara’da parçalı çok bulutlu ve hafif sağanak yağışlı 16 derece, İstanbul’da parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak yağışlı 17 derece, İzmir’de parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 17 derece olarak belirlendi.

x