Davutoğlu: Kamudaki Asıl ve yardımcı işlerde çalışan taşeron işçilerin hepsini kadroya alıyoruz

- Yorumlar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, kamuda çalışan tüm taşeron işçilere kadro verildiğini açıkladı. “Reformların yüzde 65’ini, vaatlerin de yüzde 100’ünü gerçekleştirmiş bulunuyoruz” diyen Davutoğlu, “İster asıl işi olsun, ister yardımcı işçi olsun dışarıda tek bir taşeron işçisi kalmayacak” diye konuştu.

“Vaatlerin yüzde 100’ünü tamamladık”

Reformların yüzde 65’ini, vaatlerin de yüzde 100’ünü gerçekleştirimiş bulunuyoruz. Buna kimse inanmıyordu. Onlar teröre destek verirken, AK Parti iş yapıyordu. Söz verdiğimiz her icraatı 3 ay içinde hayata geçirmiş bulunuyoruz. Meclis tatile girmiş olmasaydı reformların da tamamını gerçekleştirmiş olacaktık.

“Kamuda çalışan tüm taşeron işçilere kadro verildi”

Yardımcı işlerde çalışan kardeşlerimiz için de müjdeli kararımızı bildirmek istiyorum. Asli işlerde çalışan işçilerimizi kamuya alıyoruz. Adalet, eşitlik gereği ayrıca yardımcı işlerde çalışan kamuya almaya kararlaştırdık. İster asıl iş olsun, ister yardımcı iş olsun, dışarıda kalan tek bir taşeron işçisi kalmayacak inşallah. Biz söz verdik mi böyle söz veririz. Kamuda çalışan tüm taşeron işçilere kadro verildi

x