Erdoğan’dan, Kılıçdaroğlu’na.. O zat makamının adamı değil, hala çırak

- Yorumla

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP Genel Kemal Kılıçdaroğlu’yla düzeyini giderek düştüğü ‘sapıklık’ tartışmasında bir çıkış daha yaptı. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun makamının adamı olmadığını söyledi.

CHP lideri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun Ensar Vakfı’na arka çıkmasını eleştirirken, “Aile Bakanı birilerinin önüne yatmış vaziyette” demişti. Bu ifade başta Başbakan Ahmet Davutoğlu olmak üzere AK Parti’liler tarafından ağır ifadelerle kınanmış, Erdoğan da, “Bu siyasi sapıklığa ne yapacağız” olarak nitelemişti.

Erdoğan’a yanıt veren Kılıçdaroğlu, el artırıp, “Hem cinsel sapıklığın, hem siyasi sapıklığın adresi Recep Tayyip Erdoğan’dır!” diye konuşmuştu.

Karşılıklı atışmanın çocuklara cinsel istismar ve Ensar Vakfı gibi kurumların denetlenebilirliğini gölgede bıraktığı tartışmada son çıkış Erdoğan’dan geldi. Kılıçdaroğlu’ndan ‘o zat’ diye bahseden Cumhurbaşkanı, “Bulunduğu makamın adamı değil, siyaseti henüz öğrenemedi. Gerçekten hala çırak bile olamadı. Çok çok buna yakışacak ifadeler var da edebim müsaade etmiyor” diye konuştu.

Ramazanoğlu’nun AK Parti’nin kuruluşundan bu yana ‘dava yoldaşı’ olduğunu söyleyen Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na tanıdık sözlerle yüklendi: “O kaset olayı olmasa o makama da gelemezdi.”

‘CHP’li hanım kardeşleri’ne kırgın

Ancak Erdoğan, eleştirilerini Kılıçdaroğlu’yla sınırlandırmayıp, ‘CHP’li hanımlar’ dediği partinin kadın seçmenlerine de yöneltti. Onlardan farklı bir tavır beklediğini söyleyen Cumhurbaşkanı, “CHP’ye gönül vermiş hanım kardeşlerimin bu konuyu aslında çok farklı değerlendirmeleri gerekirdi; bunu değerlendiremedikleri için çok üzgün olduğumu söylemeliyim” dedi.

x
Yorumlar