İstanbul’un Ortasında Otobüs Yolcusuna G3 İsabet Etti

- Yorumlar

Otobüsün camını parçalayıp içeri giren kurşunun yarattığı etki Akpınar’ı kanlar içinde bırakırken, araçtakileri dehşete düşürüyor. Kurşunun sol kulağının üst kısmından sıyırıp geçtiği Akpınar, birkaç saniye içinde oturduğu koltuğa yığılıp kalıyor.

Metris Cevaevi’nin bitişiğindeki askeri kışladan ateşlendiği değerlendirilen G3 tüfeğine ait kurşun önceki gün bir özel halk otobüsüne isabet etmişti. Kurşunun sıyırdığı Akpınar, olaydan sonra Bağcılar Eğitim Araştırma Hastenesi’ne kaldırılmıştı.

OTOBÜSTEKİ BÜYÜK DEHŞET KAMERADA-VİDEO

20-25 kadar yolcunun bulunduğu özel halk otobüsünde yaşanan olay 13:05:55’te yaşanıyor.

G3 mermisinin otobüse isabet etmesinden 3-5 saniye önce uyanan Akpınar sağa-sola baktığı bir esnada, kurşun sol kulağının hemen üst kısmından geçiyor. Kurşunun sol kulağının üst kısmını sıyırıp geçtiği Akpınar, kurşunun yarattığı etki nedeni ile birkaç saniye içinde baygınlık geçiriyor ve bulunduğu koltuğa yığılıyor. Bir anda telaşa kapılan yolcular hemen Akpınar’ın yardımına koşuyor.

Yolcuların bir bölümü de o sıra, karşı yönden geçen bir ambulansı durdurarak Akpınar’ın hastaneye götürülmesini sağlıyor.

‘KURŞUN ASKERİ BÖLGEDEN GELDİ’

Otobüs firmasının avukatı Fırat Epözdemir, “Olayda kullanılan silahın askeri bölgeden kullanıldığı yönündeki tahminimiz görüntüleri izledikten sonra daha da güçlendi. Bizim mücadelemiz olay nedeniyle sorumluluğu bulunan herkesin yargı önüne çıkarılması olacaktır” dedi.

Avukat Epözdemir, “Elimizdeki görüntüleri tüm açılardan izlediğimiz zaman; mermi çekirdeğinin askeri bölgenin bulunduğu yönden geldiği ve mermi çekirdeğinin geldiği yönde hiçbir sivil vatandaşımız bulunmadığı görülecektir. Yine, mermi çekirdeğinin giriş hızı etkili bir silahtan atıldığı kuşkusunu güçlendirmektedir. Ayrıca, askeri savcılık da olaya el koymuş durumda” şeklinde konuştu.

x