Genelkurmay Başkanı: Bin 300 IŞİD’liyi etkisiz hale getirdik

- Yorumlar

Genelkurmay Başkanı Akar, “Bugüne kadar Suriye ve Irak’ta TSK tarafından yaklaşık bin 300 DAEŞ mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, çok sayıda silah, roket, mevzi, araç ve bina imha edilmiştir” dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Suriye ve Irak’ta Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yapılan operasyonlarda yaklaşık bin 300 IŞİD’linin öldürüldüğünü söyledi.

Org. Akar, Hilton Bosphorus Otel’de gerçekleştirilen Balkan Genelkurmay Başkanları Konferansının açılış konuşmasını yaptı.

Akar’ın açıklamaları şöyle:

“Terörle mücadele harekatı, yurtiçinde ve yurtdışında asker, polis ve köy korucularımız tarafından omuz omuza ve kararlı bir şekilde sürdürülmektedir. Bu yöndeki gayretlerimiz teröristlerin tamamı etkisiz hale gelinceye kadar aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bunu da en az zayiatla ve masum insanlara zarar vermeden yapmaya çalışmaktayız. Benzer şekilde DAEŞ de (IŞİD) özellikle bölgemize, genel olarak ise dünyaya tehdit teşkil eden en barbar terör örgütlerinden biridir. Bu örgütün hiçbir şekilde İslamı ve Müslümanları temsil etmesi söz konusu değildir.

Önemli şehirlerimize yönelen kanlı intihar saldırılarının yanı sıra son zamanlarda sınırdaki ilimiz Kilis, DAEŞ (IŞİD) tarafından hedef alınmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak biz DAEŞ’i (IŞİD) terör örgütü olarak görmekteyiz, 2013’te bu tanımlama yapılmıştır ve o günden beri de bu örgüte karşı terörist muamelesi yapmaktayız.

Bugüne kadar Suriye ve Irak’ta TSK tarafından yaklaşık bin 300 DAEŞ (IŞİD) mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, çok sayıda silah, roket, mevzi, araç ve bina imha edilmiştir.”

x