Hüseyi̇n Korkankorkmaz’dan Kartallılara muhteşem solo konser

- Yorumlar

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Mayıs ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde organize ettiği Hüseyin Korkankorkmaz solo konseri Kartallı vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Bağlama sanatının sevilen ismi Hüseyin Korkankorkmaz, Kartallı müzikseverlere keyifli bir gece yaşattı. Konsere; Kartal Belediyesi Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan ve eşi, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar ile çok sayıda Kartallı müziksever vatandaş katıldı.

Gecenin sonunda Kartal Belediyesi Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan yaptığı konuşmada: “ Oğlum Hacettepe Diş Hekimliği son sınıfta okuyor. Yılsonu balosunda türkü söylemekle görevlendirildi. Kendisine neyi önerdiğimi sordu. Ben de Çoban Veli Baba’ya ait ‘Aşk Sevdası’ türküsünü tavsiye ettim. Türküye çalışmış ve icra etmiş. Bunu neden söyledim? Bugün dünyanın hali ve ülkemizin içinde bulunduğu durumlar nedeniyle türkülerimizi unuttuk, türkülerimizi söyleyemedik. Eğer bir ülkenin ozanları; sanatçıları unutulmuş, onlar da yeni eserler ortaya koyamıyorsa o toplum başka alanlara doğru gider ve gitmeye de başladı. Mahzuni Şerif, Arif Sağ, Yavuz Top, Musa Eroğlu gibi sanatçılar, karşımıza çıkarak bizi bertaraf etmeye, kültürümüzü yozlaştırmaya yönelik faaliyetler karşısında dimdik durmuşlardır.

Bu vesileyle bütün ozanlarımızı saygıyla anıyorum. Hüseyin Bey, sazıyla, sözüyle, nefesi ve deyişleriyle adeta eskiyi yaşattı bize. Âşık Veysel’in dut ağacına dediği gibi -Ben bir insanoğlu sen bir dut dalı ben babamı sen ustanı unutma- Hüseyin de bunları unutturmayacak. Bugün buraya gelerek bu konsere katılan siz değerli halkımıza çok teşekkür ediyorum. Güzel sesi ve sazı ile bizlere çok güzel bir gece yaşatan Hüseyin Korkankorkmaz kardeşimize de bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Bağlama sanatının sevilen ismi Hüseyin Korkankorkmaz, verdiği solo konserle Kartallı müzikseverlere bir buçuk saat boyunca keyifli bir gece yaşattı. Konsere; Kartallılar yoğun ilgi gösterirken sanatçının seslendirdiği eserlere de zaman zaman eşlik ettiler. Sanatçı, ‘Yürüyorum dikenlerin üstünde’, ‘Bülbül havalanmış yüksekten uçar’, ‘Yürü yalan dünya’,’ Kader kısmet attı bizi gurbete’, ‘Hangisine yanayım derdim çok benim’, ‘Girme namert mülküne’, ‘Efendim hü hü’, ‘Garip haldeyim’, ‘Demdir’ ve ‘Aşk sevdası’ gibi birbirinden değerli eserleri seslendirdi. Konser sonrası bir konuşma yapan Hüseyin Korkankorkmaz: “Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde sahne almaktan ve siz kıymetli müzikseverlerle birlikte olmaktan çok mutlu oldum. Böyle güzel bir program düzenleyerek bizi siz değerli Kartallılarla buluşturan Kartal Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum.” dedi.

x