Kartal Beledi̇ye Kreşleri̇nde mezuni̇yet heyecanı

- Yorumlar

Kartal Belediyesi’ne bağlı Atalar Merkez, Atalar, Kordonboyu, Begüm Yavuz, Uğur Mumcu, Cumhuriyet 1 ve 2, Hürriyet, Gümüşpınar, Soğanlık Orta Mahalle ve Soğanlık Yeni Mahalle, kreşlerinde mezuniyet heyecanı yaşandı. Mezuniyet töreninde tüm yıl boyunca öğrendikleri hünerleri sahneleyen minikler, izleyicilerden tam not aldı.

Kartal Belediyesi Uğur Mumcu Yaşam Kalitesini Yükselme Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet töreni ile Kartal Belediyesi’ne bağlı Atalar Merkez, Atalar, Kordonboyu, Begüm Yavuz ,Uğur Mumcu, Cumhuriyet 1 ve 2, Hürriyet, Gümüşpınar, Soğanlık Orta Mahalle ve Soğanlık Yeni Mahalle kreşlerinde eğitimlerini tamamlayan öğrencilere sertifika verildi. 6 yaş grubunun mezun edildiği törene Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Mustafa Fehmi Okay, Av. Hüsnü Yeşilyurt ve Dr. Turgut Mermertaş’ın yanı sıra Kartal Belediye Başkanı Op Dr. Altınok Öz’ün eşi Feray Öz, CHP Kartal İlçe Başkanı Erdal Kıskanç, Kartal Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Ekber Şahin, Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Yusuf Altay, Kartal Belediyesi iştirak şirketlerinden Kartansaş Genel Müdürü Düzgün Çapar, Kartal Belediyesi Başkan Danışmanları, Kartal Kent Konseyi Başkanı Demet Songurtekin, Kartal Belediyesi Kreş Müdürü Enif Yavuz Dipşar, Kartal Belediyesi Kültür Müdürü Adem Uçar, Kartal mahalle muhtarları, kreş öğretmenleri, öğrencilerin velileri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende kreş öğrencileri, ilk diplomalarını almanın heyecanını yaşadı. Velilerin de en az öğrenciler kadar heyecanlı olduğu törende ilk konuşmayı Kartal Belediyesi Kreş Müdürü Enif Yavuz Dipşar yaptı. Dipşar, “Bugün hepimiz öğrencilerimizi mezun edecek olmanın mutluluğu yaşıyoruz ve öğrencilerimizden ayrılacak olmanın burukluğu içerisindeyiz. Eğitim hayatlarının ilk diplomasını bugün alacak öğrencilerimizin üniversite diplomalarını da almalarını görmek en büyük hayalimiz. Çağdaş eğitim anlayışımızla yarının aydınlık gençlerini yetiştirmek, onların zihinlerini geliştirmek için çalışıyoruz. İlk adımlarını Kartal Belediyesi kreşlerinde atan bu çocuklarımızı tebrik ediyorum. Sokrat ‘Dürüst bir insan daima çocuk kalır’ diyor. Hepimizin daima çocuk kalması dileğiyle” dedi.

Dipşar’ın ardından mikrofonu devralan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay ise Kartal Belediyesi’nin en önemli hizmetlerinden birinin kreşler olduğunu belirterek Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün göreve geldiği 2009 yılından sonra 1 olan kreş sayısını 11’e çıkarttığını hatırlattı. Çağdaş, demokrat, özgür bireylerin yetişmesi için çalışıldığına vurgu yaptı. Okay, yeni kreşlerin açılmasının planlandığını belirterek bu yıl mezun olan çocukların, eğitimlerine devam edecekleri yeni okullarına daha donanımlı ve daha hazır gideceklerini belirtti.

Konuşma yapan Feray Öz ise “ Başkanımla politik hayata atıldığımızda en önem verdiğimiz husus çocuklardı. Ulu Önder Atatürk’ün çocuklara verdiği değeri devam ettirmeye çalışan bir aileyiz. Onun için bugün bu minikleri Atatürk ve Türk Bayrağı tişörtleri içinde görmek beni çok mutlu etti. Bunu sağlayan herkese teşekkürü borç bilirim. Hepsinin de Atatürk çocuğu olarak yetişeceğine inanıyorum. Hepinize iyi eğlenceler. Çocuklarınızın mürüvvetini devamlı görmeniz dileğiyle” dedi.

Başkan, Süpermen, Batman, Caio

Mezuniyet töreni daha sonra slayt ve video gösterisi ile devam etti. Kreşlerde çekilen görüntülerden oluşturulan videoda miniklerin “Başkan bir çizgi film karakteri olsa kim olurdu?” sorusuna verdikleri “Süpermen, Batman ve Caio” gibi yanıtlar, izleyicileri gülme krizine soktu. Tören daha sonra çocukların dilinden Atatürk sunumu, balo ve Zeybek gösterisi, folklor gösterileri, koro olarak Türkçe – İngilizce şarkılar, drama oyunu, bilimsel deney ve jimnastik gösterisi ile devam etti. Öğrenciler, 1 yıl boyunca hazırlandıkları gösterileri, izleyenlerin coşkulu alkışları eşliğinde sundu. Gösterilerin ardından ise diploma ve kep törenine geçildi. Kreş öğrencileri, mezuniyet diplomalarını Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Mustafa Fehmi Okay ve Dr. Turgut Mermetaş, Kartansaş Genel Müdürü Düzgün Çapar, Meclis Üyesi Yusuf Altay, Kartal Belediyesi Kültür Müdürü Adem Uçar ile Kreş Müdürü Enif Yavuz Dipşar’ın elinden aldı. Kreşlerden mezun olan öğrencilere satranç takımı hediye edildi.

KREŞLER MEZUNİYET (2)

KREŞLER MEZUNİYET (10)

KREŞLER MEZUNİYET (12)

KREŞLER MEZUNİYET (19)

x