Nazım Hikmet Yaz Kampı sona erdi

- Yorumlar

Kartal Belediyesi’nin misafir ettiği, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 55 çocuğu sanat ve yaratıcı düşünceyle buluşturan Nazım Hikmet Büyükada Yaz Kampı sona erdi.

Ada Kartal Hotel’de düzenlenen kapanış töreninde Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, kampçı minikler için ‘Liderlik Sunumu’ yaptı. 12 gün boyunca düşünce geliştirme ve yazma becerilerini geliştirecek sanatsal ve eğlenceli etkinlikler içinde yer alan 55 çocuğa sertifikalarını ve teşekkür belgelerini Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz takdim etti.

BAŞKAN ÖZ’DEN ‘NAZIM HİKMET’ VURGUSU

Sertifika töreninde konuşan Başkan Altınok Öz, kampın minikler için önemine dikkat çekerek “Değişik bölgelerden gelen, değişik yapıdaki çocukların bu kardeşliği, birlikteliği ve birlikte hareket etmeyi öğrenmelerini istedik. Nazım Hikmet’i tanımalarını istedik. Böyle büyük bir kentte buluşmalarını istedik.

Gittikleri yerde bunları arkadaşlarıyla paylaşmalarını istedik. Nazım Hikmet Vakfı da değerli öğretmenleriyle, sanatla, tiyatroyla, değişik etkinlikler ve değişik derslerle bu çocukları gelişimine büyük bir katkıda bulundu. Onlara da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. 55 minik kampçı daha sonra sertifikalarını Başkan Altınok Öz’ün elinden aldı.

12 gündür birarada olan çocuklar, kampın sona ermesiyle burukluk yaşarken diğer yandan sanat, düşünce dünyası ve eğlence dolu bir kamp geçirme fırsatı buldukları için Başkan Altınok Öz’e teşekkür ettiler.

x