Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı otele saldırıyı düzenleyen askerlerden 7’si yakalandı

- Yorumlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı otele saldırıyı düzenleyen askerlerden 7’si yakalandı
Askerlerden üçü otostop çekerken, birisi ormanlık alanda, üçü de 50 metrelik bir menfezin içinde yakalandı

15 Temmuz darbe girişimi gecesi Muğla’nın Marmaris ilçesinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kalıp, ayrıldığı otele saldırıda bulunan ve iki polisi şehit ederek kaçan askerlerden 7’si daha yakalandı. Askerlerden üçü otostop çekerken, birisi ormanlık alanda, üçü de 50 metrelik bir menfezin içinde yakalandı

Yol kontrolü sırasında yakalanan askerlerin Binbaşı Taner Berber, Astsusay İlyas Yaşar ve Astsubay Gökhan Güçlü olduğu belirtildi. Ormanlık alanda yakalanan 4 askerin adının kesinleşmediği bildirildi.

CNN Türk yayınına bağlanan DHA muhabiri şunları söyledi:

“Marmaris’e yaklaşık 20 kilometre mesafedeki Çetibeli bölgesinde otostop çeken iki kişiden şüphelendi. Üzerlerinde askeri kamuflajlar vardı. SAT komandolarından olduğu, bir binbaşı ile uzman çavuş olduğu öğrenildi.”

Yüzbaşı tutuklanmıştı

Marmaris’te otele düzenlenen saldırıda helikopterde bulunan ve yaralanan Deniz Kurmay Yüzbaşı Haldun Gülmez, Muğla’da tutuklanmıştı.

Görenler ihbar etti

Bugün saat 16.00 sıralarında Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Çetibeli kontrol noktasına 3 kilometre mesafedeki ormanlık ve dağlık alanda, askeri kamuflaj üniformalı 3 kişiyi gören ve şüphelenen vatandaşlar, güvenlik güçlerine ihbarda bulundu. Bunun üzerine bölgeye jandarmanın yanı sıra, özel harekat polisleri ve özel kuvvetlerden gelen askerlerden oluşan güvenlik güçleri sevk edildi. Arazide arama yapan polis ve askerler, darbeci askerlerin yerini belirledi. “Teslim ol” çağrısına uyan 3 asker, gözaltına alındı.

image

image

image

image

x