İBB: Mavi kartlara ücretsiz seyahat süresi aylık kullanım süresine ek gün olarak eklenecek!

- Yorumlar

İBB’den yapılan açıklamaya göre ücretsiz seyahat döneminde kullanılamayan günler için aylık kullanım süresi uzatılacak! Peki aylık kullanım süresi için getirilen ek günler nasıl yüklenecek?

İBB’nin darbe girişimi sonrası verdiği ücretsiz seyahat hizmeti 1 Ağustos 2016 itibari ile gündüz vakti için sona erdi. İBB daha önce ücretsiz seyahet süresi öncesinde Aylık dolum yapmış mavi kart sahiplerinin kartlarını hiç kullanmadıkları taktirde ücret iadesi alabileceklerini duyurmuştu ancak bu düzenleme herkese faydalı olmuyordu. İBB’den gelen son açıklamaya göre 16 Tammuz’da başlayan ve 1 Ağustos’ta biten ücretsiz seyahat süresi mavi kartlardaki aylık kullanım süresine ek gün olarak eklenecek. Yani aylık kullanım süresi ücretsiz seyahatin geçerli olduğu günlerin sayısı kadar uzatılacak.

AYLIK UZATMA NASIL YAPILACAK?

Vatandaşların ek aylık süreleri alabilmeleri için mavi kartlarını Biletmatik dolum cihazlarına en kısa sürede dokundurmaları gerekiyor! Kartın biletmatiğe dokundurulamdığı her gün, eklenecek süreden düşülecek! Örneğin kartınızı bugüden itibaren 3 gün sonra dokundurursanız aylık sürenize 3 gün az eklenecek.

ibb-mvi-kart-aciklama

AKŞAMLARI ÜCRETSİZ

İETT, yazılı açıklama ile demokrasi nöbetleri nedeniyle şehir içi ulaşımda düzenlemeye gittiğini açıkladı. Yeni düzenleme ile pazar gecesi 00:00’da sona ermesi planlanan ücretsiz toplu taşıma hizmeti yeniden düzenlenerek bir hafta daha uzatıldı. Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte toplu taşıma araçlarından İETT otobüsleri ve raylı sistemler bir hafta süreyle (7 Ağustos Pazar saat 00.00’a kadar) 20.00-06.00 saatleri arasında ücretsiz olarak yolcu taşımaya devam edecek. Toplu ulaşım, 20.00-06.00 saatleri dışında ücretli olacak. Şehir Hatları, halk otobüsleri, Otobüs AŞ ve deniz motorları ücretli hizmet verecek.

x