Şort giyen kadını döven adam vergi cezasından tutuklandı

- Yorumla

Aydos – Pendik minibüsünde şort giyen kadına saldıran kişi polise verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı. Saldırıya uğrayan kadın için toplumdan Adalet talebi yükseldi. Savcılık şortlu kadın saldırganı için yeniden yakalama talebi çıkardı, ancak saldırganın vergi cezası nedeniyle tutuklandığı ortaya çıktı.

Şortlu kadına saldırdığı için tutuklanmamış

Melisa Sağlam’a saldıran Ercan K.’nın “Vergi usül kanununa muhalefet” sebebiyle tutuklanarak Metris Cezaevi’ne gönderildiği öğrenildi.

Saldırgan: “Niyetli olduğum için bayan şahsı ikaz ettim”

İstanbul’da bir kadına ‘şort giydiği’ gerekçesiyle saldıran adam polisteki ilk ifadesinde, “Bayanın apış arası gözüküyordu, benim dikkatimi çekti, niyetli olduğum için bayan şahsı ikaz ettim. Minibüsten ineceğim esnada elimin tersiyle yalnızca yüzünü ittim” dedi. Saldırgan daha sonra serbest bırakıldı.

“Saldırgan kızıma ‘O*ospu, Ramazan’da böyle giyinmeye utanmıyor musun’ dedi

Saldırıya uğrayan kızın annesi yaptığı açıklamada, “Saldırgan kızıma ‘O*ospu, Ramazan’da böyle giyinmeye utanmıyor musun’ gibi şeyler söylemiş. Arabadan inerken kızıma yumruk atmış. Kızımın kafası arabanın camına çarpmış. Başka bir kız ise arabadan inmesin diye kolundan tutmuş, saldırgan da yumruklarla kafasına vurmaya devam etmiş. Daha sonra arabadan inmiş. Kızım da onunla birlikte inmiş, ama saldırgan kaçmış.” demişti.

x
Yorumlar