Kartal’da ‘Hafriyat Kamyonu’ dehşeti!

- Yorumlar

İstanbul’da bir ‘Hafriyat Kamyonu’ 6 yaşındaki Abdurrahman’ı ezdi!

Trafik kurallarını hiçe sayıp, sıkça ölümlü trafik kazalarına karışması nedeniyle vatandaşlar tarafından ‘Katil Kamyonlar’ olarak anılmaya başlanan hafriyat kamyonları bir kaza haberiyle daha gündemde.. İstanbul Kartal’da bisiklete binen 6 yaşındaki Abdurrahman Yusuf Baykan isimli çocuk dengesini kaybedip yere düşünce hafriyat kamyonunun altında kaldı. Kazada ise bir mucize yaşandı ve korkulan olmadı..

İstanbul Kartal’da bisiklete binen 6 yaşındaki Abdurrahman Yusuf Baykan isimli çocuk dengesini kaybedip yere düşünce 34 MYF 25 plakalı hafriyat kamyonunun altında kaldı.

Çevredekilerin olayı fark edip bağırmaları üzerine, ismi öğrenilemeyen kamyon sürücüsü, aracını durdurdu. Kamyonun dingilinin havada olması sebebiyle tekerlek ile yer arasında sıkışan Baykan, mucize eseri hayatta kaldı ve bir faciadan dönüldü..

Baykan’ın kurtarılması için seferber olan vatandaşlar, itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. Vatandaşlar, kamyonun yerinden hareket etmemesi için havadaki dingilin altına taş sıkıştırıp aracın arkasına iş makinesi yasladı.

Olay yerine gelen itfaiye ekiplerince bulunduğu yerden çıkarılan Baykan, ambulansla hastaneye kaldırılırken, kamyon sürücüsü de ifadesine başvurulmak üzere polis merkezine götürüldü.

Baykan’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

x