Baydemir: Faşizmin en kötü korku filmi çekiliyor

- Yorumlar

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Osman Baydemir, Diyarbakır’da başlatılan “Vicdan ve Adalet Nöbeti”nin dördüncü gününde açıklamalarda bulundu. Her gün vekiller tarafından saat 11.00’de yapılan açıklamaya Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır İl Örgütü yöneticileri de katıldı.

CHP İl Başkanı Ahmet Sayın yaptığı açıklamada, “Herkes şuna emin olsun. 7 yaşındaki bir insan da 70 yaşındaki bir insan da çıkıp adalet diye bağırdığında CHP yanında olacaktır. Bundan AK Parti’li yetkililer emin olsun” dedi.

Baydemir’in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Avrupa bizi kıskanıyor, biz dünya lideriyiz diyorlar. Gerçekten birinci oldukları konular var. İş cinayetlerinde dünya üçüncüsüler. Neredeyse ayda ortalama 150 insan iş cinayetlerinde hayatlarını kaybediyor. Hakikaten dünya kıskansa yeridir.

Bir damla su yağıyor İstanbul Venedik’e dönüşüyor. Söylemiş olduğunuz yalanların bir müddet sonra kendiniz tarafından inanılmasının sonuçlarıdır bunlar.

Bir iç tüzük değişikliği yapıldı. Tek bir anlamı var, faşizmin en kötü korku filmi çekiliyor.

Filmin baş kahramanı kendi gölgesinden korkuyor. İşte faşizm korku filmine dönüştürmesin diye bugün Vicdan ve Adalet Nöbeti’ni tutuyoruz.

Dışişleri Bakanı ‘Demokratik muhalefet ile teröre destek verenleri bir tutmamak gerekir’ dedi. Yürekten katılıyoruz.

14 yıl boyunca cemaat dedikleri şu an FETÖ dedikleri yapılanmayı destekleyenlerle, demokratik muhalefet yapanları bir tutmamak gerekir.

Tuğba Hezer ve Faysal Sarıyıldız’ın vekilliklerinin düşürülmesini devamsızlıklara bağlıyorlar.

Yalan söylüyorlar. Eğer Sarıyıldız ve Hezer’in vekillikleri bu nedenle düşürülüyorsa açın çeteleyi Davutoğlu’nun ne kadar Meclis’e devam edip etmediği gün gibi açığa çıkmış olacaktır.

x